33. ročník vánočních turnajů v Hrachovci 2011

04.01.2012 20:18

V pondělí  26. a v úterý 27. prosince 2011 uspořádali skauti 2. oddílu „Šedý vlk“ a 2. klubu Oldskautů „Jestřáb“ Hrachovec v sále kulturního domu v Hrachovci již 33. ročník Vánočních turnajů v badmintonu, hodu šipkama, hockey šprtci, střelbě ze vzduchovky a vyjímání ježka z klece.

V pondělí 27.12. začaly turnaje pro dospělé a dorostence ráno v 8:00 hodin společným nástupem a seznámením s pravidly všech čtyř soutěží.
V badmintonu v hlavní soutěži po zaregistrování soutěžících v jednotlivých kategoriích byli hráči rozlosováni do třech skupin, ze kterých pak postupovali vždy nejlepší dva do finálové skupiny, kde se započítávaly již vzájemné výsledky ze základních skupin. Konečné pořadí finálové osmičky: 1. Jarek Pobořil, 2. Petr Hynek, 3. Navrátil Vlasta, 4. Došek Jaroslav, 5. Vojtěch Machnik, 6. Drápela Daniel.

Průběžně probíhaly další turnaje a soutěže. V hockey šprtci na stupně vítězů vystoupil jako první Luboš Melichařík před Markem Štěpánem a Pavelkou Tomášem. V turnaji v šipkách pak zvítězil mezi muži Petr Hynek před Tomášem Burdilem a Petrem Škařupou. V ženách se umístila jako první Lenka Konvičná před Radkou Konvičnou a Lidkou Bayerovou.

Soutěž ve střelbě ze vzduchovky mezi muži vyhrál Luboš Melichařík před Petrem Hynkem a Markem Štěpánem.

V úterý se pak od 9,00 hodin v těchto turnajích utkalo 24 žáků ve čtyřech kategoriích. V badmintonu ve starších žácích zvítězila Lucie Došková před Martinou Vymazalovou a Patrikem Kovářem. V žácích zvítězil Martin Ondruch před Janou Vymazalovou a Danem Musilem, v mladších žácích vyhrál Michal Hlavica před Jirkou Hlavicou a Filipem Březinou a v nejmladší kategorii obsadil 1. místo Matěj Vaigl před Lukášem Pobořilem, Aničkou Pavelkovou a Mikulášem Vaiglem.

V hockey šprtci ve starších žácích zvítězil Lukáš Karola před Patrikem Kovářem a Luckou Doškovou. V žácích byl 1. Martin Ondruch před Mirkem Švecem a Danem Musilem. U mladších žáků vyhrál Michal Hlavica před Filipem Březinou a Jirkou Hlavicou, v nejmladší kategorii obsadila 1. místo Anička Pavelková před Mikulášem Vaiglem a Matějem Vaiglem.

V šipkách se na stupních vítězů umístil ve starších žácích 1. Patrik Kovář, 2. Lukáš Karola, 3. Martina Vymazalová, v žácích byla 1. Jana Vymazalová, 2. Martin Konvičný 3. Dan Musil, v mladších žácích byl 1. Jirka Hlavica , 2. Michal Hlavica, 3. Vilík Zeman a nakonec v nejmladší kategorii byl první Matěj Vaigl před Lukášem Vobořilem a Mikulášem Vaiglem.

Ve vyjímání ježka z klece zvítězil Lukáš Karola před Martinou Vymazalovou a Vojtou Weissem.

Ve Vánočním trojboji v jednotlivých kategoriích pak zvítězili Patrik Kovář, Martin Ondruch, Michal Hlavica a Matěj Vaigl.

Těchto turnajů se v roce 2011 zúčastnilo 55 startujících jak z Hrachovce, tak i z blízkého okolí. Letos si dokonce přijeli vyzkoušet své sportovní umění až z Terezína. Tyto boje ve všech soutěžích a kategoriích byly velmi těžké a vyrovnané a přilákaly desítky diváků a fanoušků těchto sportů, kteří dětem i dospělým nadšeně za předvedené výkony zatleskali. Všichni soutěžící byli odměněni za umístění a účast buď medailí, pohárem, věcnou cenou a pamětním listem. Skauti z Hrachovce se umístili jako vždy na předních a medailových místech. Skauti vybojovali celkem 28 medailí z 66 z toho 9 zlatých, 12 stříbrných a 7 bronzových a získali celkem 7 pohárů ze 14.

VÁNOČNÍ TURNAJE 2011 výsledky.doc (54 kB)