Áčko nezvládlo roli favorita a doma padlo

09.08.2010 21:07

Hrachovecké střelecké trápení znamenalo překvapení kola. Domácí v sestavě nejvíce postrádali zraněného kanonýra Libora Vránu a nenápadní hosté se radují ze tří šťastných bodů.

Domácí začali aktivně a již v 1. minutě pálil těsně nad Adamík. V 5. minutě přišla první tutovka. Navrátil potáhl míč po křídle, jeho centr prostrčil Guráš na Kundráta. Ten ale sám před ležícím gólmanem trefil jen jeho nohy. V 10. minutě dali o sobě poprvé vědět hosté, ale Zimek dělovku Šumšala vytáhl nad břevno. O deset minut později nadějné přečíslení domácích napálil Navrátil jen do vracejícího se obránce. Ve 22. minutě vyslal Jež do uličky Kundráta, jeho chytrá střela cinkla o tyč. Ve 25. minutě se sám před gólmanem ocitl Guráš, ale míč za čáru neprotlačil. Záhy chyboval domácí zkušený stopér Kliment. Sólo mladého J. Drábka skončilo nad brankou. Po půlhodině dali domácí branku, ale střelec Kundrát byl v jasném ofsajdu. Ve 35. minutě musel ukázat své umění Zimek, dělovku Štěpána vytáhl nad břevno. Hrachovec se v závěru první půle přece jenom dočkal. Adamík se ve 44. minutě uvolnil v pokutovém území a jeho dělovka k tyči byla nechytatelná – 1:0.

Úvod druhé půle patřil hostům a v 55. neproměnili šanci na vyrovnání. Po hodině hry mohl domácí uklidnit Adamík, v dobré šanci trefil jen brankáře Jokla. Záhy střílel Kundrát jen do tyče. V 70. minutě se začal měnit obraz hry. Hosté domácí obranu dokonale vyšachovali a T. Teplý vyrovnal. O tři minuty později hosté kopali trestný kop a Brázda trefil šibenici – 1:2. Domácí mohli vyrovnat v 75. minutě. Guráš šel sám na brankáře, mířil těsně vedle. Záhy se domácí zlobili na sudího Skalického, že faul na Klimenta neocenil penaltou. Tlak domácích sílil a vyrovnání viselo ve vzduchu. Kundrát ale hlavičkoval jen do brankáře, Klimentův lob skončil nad brankou. Kalich hořkosti vypili domácí v 90. minutě, když Teplý pečetil nečekané vítězství Lukova.

SK Hrachovec "A" – SK Lukov 1:3 (1:0)

Branky:

44. Adamík 1:0, 70. T. Teplý 1:1, 73. Brázda 1:2, 90. T. Teplý 1:3

Zimek – R. Vaigl, Kliment, Mičkal, M. Vaigl – Navrátil, Jež, Guráš, Z. Konvičný – Kundrát, Adamík

Rozhodčí:

Skalický – Rovenský, Mičkal

(Text a foto Vladimír Štěpán)

Hodnocení trenéra

Zimek Marian

v první půli dvakrát podržel Hrachovec, ve druhé už si pořádně nesáhl na míč, při prvním gólu měl reagovat líp, bylo to v malém vápně, při druhé brance to sice Brázda trefil přesně, ale Marian stál příliš u levé tyče a pak pozdě reagoval, ke třetí brance už se nebudu vyjadřovat

Vaigl Radek

z jeho strany žádná velká chyba nebyla, odehrál dobrý zápas, zaskočil do obrany a své úkoly splnil

Kliment Stanislav

v první půli jednou chyboval a hosté mohli jít do vedení, v závěru se vysunul a v 85. minutě mohl vyrovnat, z deseti metrů přehodil brankáře, ale s ním i bohužel branku, zkoušel si jít pro penaltu, ale Skalický to nespolkl

Mičkal Lubomír

ve 45. minutě jeden z nejlepších hráčů, podržel, rozehrával míč, jediné, co mu musím vyčíst je malá zodpovědnost hrát více zezadu, bránit, pořád ho to láká dopředu

Navrátil Michal

dopředu to šlo, zpět už se vracel pomalu, několikrát připravil útočníkům dobrou situaci, ale jak říkám, málo bránil

Jež Marek

rozložil si síly na sobotu za „A“ tým a na neděli za „B“ tým, protože věděl, že bude hrát, pokud se to ale bude opakovat, tak za béčko už hrát nebude, hrál na půl plynu, pokud v dalším zápase podá výkon, který od něj očekávám, může si za odměnu zahrát za béčko, v opačném případě si odpočine, aby nabral síly, měsíc už nebyl na tréninku!!!

Guráš Martin

rozhodnutí měl na noze, tři body měly zůstat doma, zahodil tři tutovky, navíc některé situace neřešil dobře, nebyl to pro něj dobrý zápas

Konvičný Zbyněk

dvakrát se z levé strany uvolnil, jednou pálil vedle, podruhé to obrana zblokovala, aspoň jedna šance mohla vyjít a bylo by v sobotu veseleji

Vaigl Martin

v první půli dvakrát zaspal a nestačil se vrátit, to mohl jít Lukov do vedení, při prvním gólu z něj útočník udělal stojící kuželku a bylo vyrovnáno, dopředu chtěl hrát, rozehrával, ale výkon to dnes moc dobrý nebyl

Adamík Radek

dal gól, ale další tutovky zazdil, proti tak slabému soupeři, jako byl Lukov, se měl prosadit alespoň dvakrát a to se nestalo, tak vidím jeho nedobrý výkon

Kundrát Radek

gól nedal, dvakrát trefil tyč, gól mu rozhodčí neuznal, navíc ještě mohl skórovat, kdyby dal do dorážky v první půli více důrazu, postavu na to má, takže pro trenéra zklamání