Áčko potvrdilo, že na 1.A jednoznačně má!

22.06.2009 14:04

Zápas o všechno, tak by se dal nazvat dnešní duel. A navíc i trenér říkal, „buď bude veselo anebo funus“. Hráči se již od úterý připravovali na nejhorší variantu – Juřinka hraje za Valašskou Bystřici, kam po sezoně přestupuje trenér Příkazský (SK) a také Cverna a Hutisko vypustí svůj domácí zápas s Valašskou Bystřicí. To vše se ukázalo jako pravdivé. Všemu ale udělali přítrž naši hráči, kteří se od 1. minuty do Juřinky statečně pustili.

Ve 3. minutě fauloval Cverna Libora Vránu a sám postižený otevřel skóre – 1:0. V 19. minutě utekl Libor Vrána opět Cvernovi a bylo 2:0. Ve 28. minutě trefil Dub na 3:0 a v 33. minutě završil svůj hattrick Libor Vrána – 4:0. Kdybychom ještě navíc proměnili šance po centru Mizery, kdy Vrána trefil gólmana a Radek Vaigl, který se nečekaně ocitl před bránou hostí, mohlo být skóre ještě vyšší. Jenže po nepozornosti naší obrany ve 44. minutě snižují hosté na 4:1.

Druhý poločas se již herně trochu vyrovnal, hosté kombinovali, ale Petrnka v bráně neohrozili. Naopak Adamík a Radek Vaigl své šance nezužitkovali. Nutno podotknout, že od 35. minuty se kormidla v hostujícím týmu namísto trenéra Příkazského ujal manažer Halašta a ten začal hýbat zdecimovaným mužstvem Juřinky. Bohužel ani vidina velkých peněz nic nezmohla. Hráči Hrachovce byli jednoznačně lepší než žoldáci Juřinky, kteří jasně dávali najevo, že hrají za Valašskou Bystřici a za celých devadesát minut se přesto nedostali do vyložené šance. Navíc ani taktika na tři obránce jim ovoce nepřinesla. V  78. minutě opět Libor Vrána postupuje sám na brankáře a definitivně podtrhuje účet utkání – 5:1. Závěr už hosté dohrávali bez vyloučených Cverny a Strnada a domácí Hrachovec s klidem kontroloval hru.

Dnešní zápas jasně ukázal, že toto mužstvo nemá hrát o záchranu, ale bojovat o nejvyšší příčky. Trochu dnes scházela větší podpora od hráčů z lavičky, za to fanklub za spodní bránou snese ta nejpřísnější měřítka. Takže velké poděkování za dnešní výkon patří všem hráčům za předvedenou hru a také kotelníkům za spodní bránou v čele s Jardou Vaiglem mladším. Děkujeme!

SK Hrachovec „A“ : TJ Juřinka – 5:1

Petrnek Ivo, Mičkal Lubomír, Konvičný Martin, Kundrát Radek, Vaigl Martin, Mizera Vojtěch, Jež Marek, Dub Tomáš, Cahlík Michal (Vaigl Jan), Vrána Libor (Tvarůžek Jiří), Vaigl Radek (Adamík Radek)

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Petrnek Ivo

možná trošičku zaspal při první brance, dnes ale jinak velká jistota, když ho hráči Juřinky příliš neohrozili

Konvičný Martin

kdyby zvládl posledních patnáct minut, kde už si z toho dělal „pouťák“, tak by to dnes bylo velmi vysoké hodnocení, útočníky soupeře k ničemu nepustil a navíc v prvním poločase hrál velmi dobře dopředu, ale těch posledních patnáct minut nebylo dobrých

Mičkal Lubomír

hodně se snažil, podporoval ofenzívu, to se od posledního hráče nedělá, ale své ovoce to přineslo – ve 33. minutě jsme vedli 4:0, velké riziko od velkého hráče a on ví, co si může dovolit a kdy zariskovat

Kundrát Radek

jedna hlava ve druhé půli vedle, ale jinak neviditelný hráč, neměl totiž tolik práce, útočníci byli zaskočeni naší dobrou hrou, co se týká hry dopředu a kombinace, tak dnes bezchybný

Vaigl Martin

z jeho strany nás Juřinka neohrozila, v prvním poločase byl ostře faulován a ve druhém pro změnu přejel  Viskupiče možná až dost tvrdě, ale tak se fotbal hraje a takové hráče potřebujeme, dobře kombinoval

Mizera Vojtěch

Liborovi položil ve 35. minutě v rychlosti tutovku na hlavu, to by Juřinku položilo na 5:0, ale nestalo se tak, rychlostně mu nestíhali a v závěru druhého poločasu mohl dát na 5:1 – Ruman ho ale vychytal

Jež Marek

ztratil asi tři balóny, ale jinak neomylný, hráči Juřinky mu nestíhali, Marek podal velmi dobrý výkon

Dub Tomáš

dal gól a navíc na něj byla penalta, dnes jeden z nejlepších výkonů, jaký podal v dresu Hrachovce, sám tvrdí, že to byl jeho poslední zápas, pokud by pokračoval, třeba i ob zápas, možná by neskončili i jiní, takže pokud opravdu končí, tak děkujeme, ale pokud by si vzal příklad z Luboše, který bude hrát ještě jeden rok, bylo by to hodně pozitivní, tohle mužstvo je hodně silné a rozbít jej by bylo špatné.“ Tome, popřemýšlej, máš jenom 35 let a hrát za „staré pány“ je potupa – já to znám, sám tam hraju a ten fotbal nemá úroveň, jinak pokud to zabalíš, DĚKUJEME, ALE…!!!“

Cahlík Michal

začal dobře, hodně se tlačil dopředu, první poločas dobrý, pak ztratil několik míčů a jistota byla pryč, přesto dobrý výkon

Vrána Libor

Cverna ho dvakrát fauloval a šel se sprchovat, proměnil penaltu na Duba, pak sice zahodil dvě šance, ale dva blafáky na Rumana na 2:0, resp. 5:1 byly oku lahodící, jednoznačně nejlepší hráč!

Vaigl Radek

šance na 4:0 mohla Juřinku dorazit, bohužel se tak nestalo, nevynechal žádný souboj, nic nevypustil, navíc ještě dělal „špinavou“ práci za Libora, nejbojovnější hráč

Adamík Radek

nejprve šel sám na brankáře, ale englišem minul, potom zase sám trefil tyčku, škoda, moc se snažil, ta branka k jeho výkonu moc chyběla, zapadl do dobře fungujícího týmu

Tvarůžek Jiří

měl málo času, přesto několikrát potáhl míč po pravé straně, nezklamal

Vaigl Jan

dnes měl jenom jedenáct minut a když mužstvo vede 5:1, je to těžké se prosadit, Honza se ale snažil