Béčko si odvezlo potupnou porážku 14:0

16.08.2010 21:19

Jen málokterý klub zažil tak potupnou porážku v mistrovském utkání jako hrachovecké béčko. 14:0 je něco, co se nedá omluvit. Hrachovec odjížděl na utkání ve dvanácti lidech a neměl brankaře ani své opory. Smůla byla v tom, že týmy Hrachovec "A" i "B" hrály ve stejný den a hodinu zápas venku a bylo nutné rozdělit síly do obou celků. Ani tato situace bohužel nepřinutila některé hráče naplánovat si své volno jinak, nebo vyjít ze svého stínu a přijít spoluhráčům a kamarádům pomoct. A tak nastala situace, kdy se do brány postavil odvážný Martin Fabián, i když v životě nechytal, za což mu patří velké poděkování od celého mužstva. Ostatní hráči byli postaveni takto: obrana - Tomáš Janošek, Luboš Vašát, Milan Palička a Jan Skalka, záloha - Mirek Vašát, Tomáš Koliba, Radek Matůš a Jakub Baroň, útok - Martin Vykydal a Petr Melichařík, kterého v 30. minutě musel pro zranění střídat Stanislav Volek.

Hra byla jednoznačně v režii domácích. Když v 15. a 20. minutě domácí po prvních dvou gólech zjistili, že v bráně stojí nebrankář, začali střílet z každé pozice. Od té chvíle situace na hřišti připomínala spíše komedii pro fanoušky Horní Bečvy, nežli fotbalové utkání. Jedním slovem - ostuda. Když se k tomu přičtou nepřesné rozehrávky v obraně, po kterých jsme dostali minimálně tři branky, záloha ve které uměl zpracovat, podržet a následně rozehrát pouze jeden hráč - Radek Matůš, útok který se za celý zápas nebyl schopen dostat do jediné brankové příležitosti, bylo dílo dokonáno a rezerva odjížděla s takovou nadílkou, že se o tom bude v Hrachovci ještě dlouho vyprávět.

Řešením tohoto fiaska není pověsit kopačky na hřebík, ale začít poctivě trénovat. Každý, kdo to s fotbalem v Hrachovci myslí vážně, bude v úterý a čtvrtek v 17:30 na společném tréninku áčka a béčka.

Sokol Horní Bečva : SK Hrachovec "B" - 14:0