Derby jsme vyhráli aneb osmdesáti letý hrachovecký útok ukázal mladým zašovským hráčům jak se hraje fotbal .

21.05.2012 22:08

Derby jsme vyhráli aneb osmdesáti letý hrachovecký  útok ukázal mladým zašovským hráčům jak se hraje fotbal .

TJ Zašová – SK Hrachovec 1- 4

Derby, na které se těšil snad každý hráč na obou stranách , bylo poznamenáno jak nezaviněnou absencí hráčů na obou stranách , tak přenosem utkání v TV o bronz na MS v hokeji..
Za Hrachovec tak  musel nastoupit po dlouhé době L. Mičkal v obraně a v průběhů utkání i L. Vaigl v útoku.
Po začátečním oťukávání z obou stran ,kdy zašovského Bartošáka na poslední chvíli odzbrojil J. Tvarůžek a našemu L. Vránovi , po centru R.Matůše chyběly milimetry ke gólu , přišla trochu kloudnější akce Zašové , po které domácí trefili vnější tyč Navrátilovy branky.
Dvě minuty na to , zatáhl po pravém křídle míč R. Matůš a přesným centrem nalezl L.Vránu, který neomylně zpoza šestnáctky trefil míč pod břevno Hadašovy branky 0-1.
Ve 25 min. zahrávali naši kluci trestný kop , kdy střelec první branky přenechal zahrávání tr. kopu M. Vaiglovi a ten zatočil míč  přímo do pravé šibenice domácí branky . Domácí gólman byl však proti a míč vytáhl na roh. Od té doby  se již začalo hrát na jednu branku . V 31min. se  u lajny uvolnil L.Vrána , který odcentroval na dva naše nepokryté hráče na zadní tyči a R. Matůš jen přenechal míč mladšímu D. Vargovi a ten v poklidu křižně navýšil náskok Hrachovce na 0-2.  Dalšími  šancemi  naši borci pohrdli a tak se až ve 40.min, po trestném kopu Vrány ,  prosadil po zmatcích v domácí obraně  M.Cahlik. 0- 3
Závěr poločasu jen pokazil, jinak dobře pískající sudí Žniva , který vyhodnotil vymodlený faul zkušeného Pšenici (bývalého hráče Hrachovce) a po útoku na “rohový praporek“ odpískal pokutový kop. Bartošák 1-3.

Do druhého poločasu trenér Janošek přeskupil řady a naši hráči pokračovali nadále v dobývání zašovské branky. D.Varga nejprve po samostatném sólu minul prázdnou branku ,ale o 3. min později si počkal na zaváhání domácí obrany a brankaře  a v poklidu dorazil míč. 1- 4.
Zašová se snažila alespoň nějak zkorigovat zápas, ale jejich žalostné tykadla v útoku, včele s Bartošákem , byla zcela neškodná a tak gólmana Navrátila nechala vyniknout jen jednou.   Za to  v útoku Hrachovce se objevil  na posledních 25 min. neúnavný  čtyřicátník Ladik Vaigl,  který ukázal domácím útočníkům,  jak se bojuje o základní sestavu. A tak za nedlouho vykopávali z brankové čáry zašovští obránci hlavičku M.Cahlíka (po rohovém kopu ) a  únik naše nového útočníka přerušil až na poslední chvíli zkušený obránce Košárek.
Konec utkání se nesl v přátelském duchu a někteří hráči a fanoušci Hrachovce si zápas již vyloženě užívali . Díky tomuto vítězství  jsme nejenom vrátili Zašové loňskou porážku ( 3-0) , a přiblížili jsme se jí na rozdíl 1 bodu,  ale hlavně jsme si  definitivně zajistili účast  v 1.B. pro příští sezónu.