Derby v Zašové jsme zvládli a oplatili tak prohru soupeři z jara

08.10.2013 19:57

ZAŠOVÁ – HRACHOVEC 2:5 (0:1)

Je tomu rok, co Hrachovec prohrál derby v Zašové 1:2 a legenda valašského fotbalu Vladimír Štěpán zažil opravdovou radost z vítězství svého celku. Nyní z fotbalového nebe mohl spokojeně sledovat, jak sice jeho tým prohrál s hlavním aspirantem postupu, ale zápas přinesl vše, co měl Ladík rád. Nádherná divácká kulisa a moře branek a dramatických momentů. Zašová začala hodně pasivně. Vlastně jen čekala na první branku. V 15. minutě po kombinaci na jeden dotek vychytal Hadaš Orsága. Ve 30. minutě se již po signálu dostal k míči Vaculín a prostřelil vše – 0:1. Ve 32. minutě se domácí konečně osmělili, ale Kocanda po akci Holiše čaroval proti Krupovi. Ve 40. minutě byl v akci opět Krupa, který ale v dobré pozici slabou střelou Kocandu nepřekonal. V 57. minutě rozehráli hosté rychle standardní situaci a domácí si dali nešťastnou vlastní branku – 0:2. V 62. minutě se do prázdné branky nemohl netrefit po předchozí domácí ztrátě míče Volek – 0:3. Jenže během minuty se Zašová vrátila do zápasu. V 63. minutě se z otočky trefil Holiš – 1:3. Hned po rozehrání si navezl míč do palebné pozice Chlevišťan a vymetl šibenici Kocandovy branky – 2:3. Hosté vypadli z role a domácí mohli hektický zápas otočit. V 72. minutě vyslal na Kocandu přímý kop Krupa a vyražený míč málem dorazil Černý. V 73. minutě přestřelil z dobré pozice Štěpán. V 75. minutě mohl definitivně rozhodnout Vrána, ale na malém vápně minul. A tak si rozhodnutí nechali hosté na závěr zápasu. V 88. minutě si po brejku počkal na zadní tyči Orság – 2:4. V 90. minutě ukázal svou fotbalovou genialitu Vrána a z velké dálky přeloboval Hadaše – 2:5.

BRANKY: 63. Holiš, 64. Chlevišťan – 30. Vaculín, 57. vlastní, 62. Volek, 88. Orság, 90. Vrána.