Červená divočina s remízou

26.04.2009 21:50

Sobotní zápas pro nás začal dost špatně. Běžela teprve 8. minuta, Kabeláč s Cahlíkem ještě spali a míč putoval na levou stranu, kde zaváhal Jež a domácí šli do vedení (1:0). Ještě před tím ale Libor Vrána trefil břevno z přímého kopu. Poté postupovali Adamík s Kabeláčem na bránu, gólovou situaci ale vyřešili velmi špatně. Od 24. minuty hrají domácí pouze v deseti. Ve 25. minutě přišla další pohroma, když se zranil Luboš Mičkal a od té doby předváděla naše obrana katastrofální výkon. V 33. minutě podcenil centr z pravé strany Cahlík a bylo 2:0. Naději ale vykřesal ve 41. minutě Libor Vrána, když pěkně vymetl šibenici domácího gólmana. Do poločasu ale stihl náš soupeř zvýšit na 3:1 po fatální chybě Martina Vaigla, když neodehrál jistý balon do autu.

O poločase byla v šatně dosti velká bouře, trénér zamíchal sestavou a druhý poločas začal velkým tlakem našich hráčů. Dirigentskou taktovku převzal Marek Jež. Vytvořili jsme si šance, ale jak Petr Kabeláč, tak Libor Vrána si vylámali zuby na domácím brankáři. Vzápětí centroval Mizera a Kabeláč hlavičkoval doprostřed brány. Hosté dobývali domácí bránu a hrálo se vlastně jen na jedné polovině. V 73. minutě se vydal na výlet Radek Kundrát a tvrdou střelou z dvaceti metrů nedal brankáři šanci (3:2). To už začaly domácím docházet síly a přišla 79. minuta a trestný kop Libora Vrány. Ikdyž se Libor z podobných situací většinou nemýlí, tentokrát gólman vytlačil míč na tyč a důrazný Honza Vajgl zařídil další branku (3:3). Deset vteřin na to dostal červenou kartu domácí brankář. Ten psychicky nevydržel a udeřil Radka Vaigla. Domácí jdou tedy do devíti, ale přichází 88. minuta. Jež dává malou domů, Adamík s Petrnkem spí a domácí hráč strhává vedení na 4:3. Nikdo už nevěří ve vyrovnání, diváci šílí. Přichází ale další zkrat domácího hráče, který brutálně nakopne pronikajicího Ježe a vidí červenou kartu. 95. minuta a Libor Vrána se z přímého kopu opět nemýlí (4:4). Domácí dohrávají v osmi, nutno však dodat, že oprávněně a řadu dalších ošklivých zákroků rozhodčí nepotrestal.

Dali jsme čtyři branky a další mohli přidat, ofenziva byla velmi dobrá, ale obrana zahrála katastrofálně. A tak divoký, rudý a infarktový závěr:

Příluky : SK Hrachovec "A" - 4:4

Petrnek Ivo, Mičkal Luboš (Vaigl Jan), Konvičný Martin, Kundrát Radek, Vaigl Martin, Jež Marek, Cahlík Michal (Vaigl Radek), Kabeláč Petr, Vrána Jiří (Mizera Vojtěch), Vrána Libor, Adamík Radek

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Petrnek Ivo

dostat čtyři góly je moc, omluvou není ani špatná obrana, při prvním gólu uklouzl, ale asi by ani tak neměl šanci, při druhé brance Cahel nedoskočil, ale branka padla z malého vápna a tak jde na jeho účet, co se týká čtvrté branky, na té má také svůj podíl, ale hlavní vina padá na Adama

Konvičný Martin

v obranné fázi skoro bezchybný, ikdyž při první brance mohl lépe vykrýt prostor, v závěru dostal opět nesmyslně žlutou kartu a 95. minutě si koledoval o červenou za strkanici ve zdi a my jsme navíc potřebovali hrát a vyrovnat, někdy nepřemýšlí

Mičkal Lubomír

hrál do 25. minuty a opět s přehledem, po jeho odchodu se obrana zhroutila

Kundrát Radek

odehrál dobrý zápas, který korunoval gólem na 3:2, v 80. minutě dostal pokyn, z lavičky aby zůstal vzadu a dohráli to na jistotu, hrál si ale svoje a nebyl vzadu, když jsme dostali branku na 4:3

Vaigl Martin

dnes dost špatný, stále nakopával dlouhé míče a nechtěl hrát do kombinace, chybu, kterou udělal ve 45. minutě je nomluvitelná, míč mohl uklidit kamkoliv, třeba jako Adamík v loňském zápase (na střechu nedaleké firmy), bohužel byl z toho gól na 3:1, jsem přesvědčen o tom, že kdybychom šli do šaten za stavu 2:1, tak jsme zápas vyhráli

Jež Marek

dostal hodně ofenzivní úkoly na pravé straně, ale 20 minut jej nebylo vidět, vůbec nehrál, nedostával míče, byl nesvůj, potom ale převzal pozici středního záložníka místo nevýrazného Cahlíka a najednou ho bylo plné hřiště, svůj výkon ještě zvýraznil ve druhém poločase, kdy hru dirigoval a velmi si rozuměl s Vránou a Kabeláčem, hra na jeden - dva doteky a když se k tomu přidali Honza Vajgl a Vojta Mizera, byla to hodně ofenzivní síla, v závěru byl brutálně faulován, byla z toho červená karta a gól na 4:4

Vrána Jiří

Jirka ztratil hodně z podzimní formy, vyloženě hrubou chybu neudělal, ale ani nechtěl hrát dopředu a zodpovědnost něco vymyslet ponechal na druhých, navíc kritizuje trenéra, že střídal a ještě k tomu v hospodě po několika pivech, snad mu hlava již vychladla a dnes přemýšlí jinak, věřím, že se zlepší

Cahlík Michal

jedním slovem - líný, hráč jeho kalibru musí přidat, při prvním gólu ještě chrápal a výkon nezlepšil ani ve druhém poločase, kdy mužstvo šlapalo a chtělo zápas otočit, nesnáší kritiku na svou osobu, přitom by ho měla nastartovat

Kabeláč Petr

při prvním gólu v 8. minutě spal s Cahlíkem, ale jinak chtěl hrát kombinace, zejména ve druhém poločase na jeden dotek s Ježem a Liborem Vránou, to byla radost se dívat, měl dokonce gólovku, ale brankář ho vyčapal, špatnou stránkou je, že od 1. minuty kritizoval spoluhráče a o pološase dostal vynadáno od trenéra, hráč s jeho zkušenostmi by měl spíše povzbudit a ne většinu hráčů "drbat", bude muset dostat větší kartáč od trenéra a pokud tohle nezměmí, tak to možná bude jeho poslední sezona v Hrachovci, spoluhráči potřebují povzbudit a nad tím se musí zamyslet

Vrána Libor

dva trestné kopy proměnil, třetí mu gólman vyrazil, ale přesto byl z toho gól, navíc měl ještě dvě šance a červená karta na něj, když šel sám na bránu, dál není třeba hodnotit, NEJLEPŠÍ!!!

Adamík Radek

na Příluky má dobré vzpomínky, vloni jsme tu vedli 2:0, Adam udělal dva hráče, ale místo aby dal gól, tak zboural střechu místní firmy, totéž proběhlo v sobotním zápase, když šli s Kabeláčem sami na bránu, ale Radek to zazdil, pak se spíš motal než hrál a svůj slabý výkon zakončil v 88. minutě obrovskou minelou, v devíti lidech nám domácí dali gól (hloupý gól) a nastartoval tak euforii domácích a smutek hostů

Vajgl Jan

odehrál dobrý zápas, dal gól, když důrazně dorazil trestňák Libora Vrány, když si začne víc věřit, bude dost dobrý, splnil to, co se očekávalo

Mizera Vojtěch

půl hodiny mu stačilo, aby hru na pravé straně hodně oživil, jezdil po lajně, byl hodně vidět, několikrát dobře zacentroval, Kabeláč z toho mohl vyrovnat

Vaigl Radek

nehodnocen

hrál 16 minut, dostal ránu pěstí od brankáře, až mu tekla krev (pro gólmana červená karta), za zmínku ale stojí i jeho špatná přihrávka, když měl kolem sebe  snad šest spoluhráčů, ale on namazal domácím