Domácí prokletí trvá

26.10.2010 20:22

Domácí nastoupili do zápasu s jasným cílem. Konečně doma vyhrát. Fotbalový bůh měl ale na celou věc trošičku jiný názor a tak se děly věci nevídané. Hostům stačilo pouze to, že do Hrachovce přijeli. Nedali ani jednu branku a i přesto byli nakonec ti šťastnější.

Hned ve 2. minutě si dal Hrachovec pravého nefalšovaného vlastence. Tomáš Janošek uklidil míč hlavou do vlastní sítě a bylo to 0:1. Domácí to nakoplo a okamžitě zatlačili soupeře na vlastní polovinu a začali dobývat soupeřovu svatyni. Další smolný okamžik pro domácí přišel v 11. minutě. Trestný kop téměř z poloviny hřiště zahrával Koňařík. Domácí gólman Vladimír Vaigl vyhodnotil celou situaci špatně a míč skončil za jeho zády - 0:2. Hrachovec opět nasadil drtivý tlak. Nedokázal ale proměnit několik vyložených šancí a tak se šlo do kabin.

Ve druhé polovině zápasu nasadil Hrachovec opět vysoké tempo. Drtivý tlak přinesl domácím pouze spoustu neproměněných šancí Petra Cahlíka, Michala Hrušky, Luboše Vašáta a Jana Skalky. Až v 80. minutě ukázal, jak se dávají góly zkušený borec a funkcionář SK Hrachovce Radek Matuš, když snížil hlavou na 1:2. Hned o 6 minut později zajistil ten samý hráč pro domácí alespoň bod, když po přihrávce Martina Vaigla upravil výsledek na konečných 2:2.

SK Hrachovec "B" : Halenkov - 2:2

Vladimír Vaigl, Lubomír Vašát, Stanislav Volek, Michal Hruška, Jaromír Vaigl, Martin Vaigl, Vojta Mizera, Jan Skalka, Tomáš Janošek (Radek Matuš), René Janošek, Petr Cahlík

Hodnocení trenéra:

V tomto zápase musím pochválit všechny hráče za obětavost a kolektivní výkon. Všichni táhli za jeden provaz a to je v tomto sportu nesmírně důležité. Jsme výborná parta. Za týden jedeme do Francovy Lhoty k prvnímu v tabulce. Bude to ten nejdrsnější zápas podzimu a my odtud přivezeme body.

Petr Cahlík

Bojoval. V rozhodujících chvílích ale nedokázal zakončit.

René Janošek

Výborně kombinoval a motal soupeři hlavu. Měl dobré pokrytí míče, snažil se rychle rozehrávat a to se mu dařilo. Nedal branku!

Vojta Mizera

Chodil si pro přihrávky, vyvážel míče, rozehrával a makal. Musí se ale naučit nějaké nové kličky. Soupeř mu pomalu ani jednu nesežral, dělá pokaždé to samé.

Martin Vaigl

Na postu středního záložníka nezklamal, spíše naopak. Trenéra mile překvapil.

Tomáš Janošek

Hrál špatně a to bylo na pravé straně tolik prostoru. Dal si krásného vlastence a tím svůj výkon podtrhl. O půlce si sám řekl o střídání, čímž trenérovi ulehčil situaci, protože ho chtěl stejně střídat.

Jan Skalka

Konečně hrál doma dobře a to jak vlevo tak i vpravo. Asi skončilo období zabíjaček.

Radek Matuš

Žolík a učitel produktivity. Dal dva góly. Nádhera! Mladým ukázal, kdo je v Hrachovci král střelců. Trenér měl ale strach, abychom nedohrávali v deseti a přemýšlel, jestli raději ke konci Radka nestáhne. Naštěstí se tak nestalo, to by byla od trenéra velká chyba.

Lubomír Vašát

Hrál na jistotu a perfektně dirigoval obranu. Několikrát zdrbal i trenéra. Jeho dlouhé centry do šestnáctky byly ukázkové. Moc nechybělo a dal branku.

Michal Hruška

Hned první situaci řešil chybně. Potom už soupeři nedal šanci.

Jarda Vaigl

Opět nezklamal. Krajní obránce, to je jeho flek.

Stanislav Volek

Bez hodnocení

Vladimír Vaigl

Smutný hrdina tohoto zápasu. Při prvním gólu si nezařval, při druhém si zařval a stejně ho tam měl. On to ale spoluhráčům ještě mnohonásobně vynahradí.