Facka před derby.

03.10.2012 07:38

SK Hrachovec - TJ Horní Lideč 4 - 4  / 3-1/

Předehrávka našich fotbalistů v pátek vypadala ze začátku v celku jako jednoduchá záležitost .

Horní Lideč byla pod tlakem a šance M.Cahlika a E.Nečase  byly korunovány brankou hned ve 4 min. O 10 min později míjí Adamík branku a málem i zábrany, další útok D. Varga nádherně našel opět Nečase a ten z jedné dává na 2-0. Nenápadná střela hornolidečských mladíků, která přeskakuje nešťastně L.Vaiglovi ruky a hosté korigují na 2-1 . Následně nastal opět drtivý tlak a šance M.Vaigla, střela L.Vrány a slabá hlavička M.Cahlika vyšla však v niveč. Naše obrana nebyla ve své kůži a vlastní chyby, které vytvářela by z řad  žákovských. Sólo hostujícího Trčky z půlky tak hasil až domácí muž mezi tyčemi. Od 37. minuty si ale naši hráči v útoku opět vytvořili čtyři tutové šance, branka jim vždy  bylá malá, hodně malá. Prosadil se tak  pouze L.Vrána po rychlé rozehrávce z půlky kterou zajistil  M.Vaigl. 3-1

V poločasové přestávce  proběhlo slavnostní předání hrachoveckého dresu a gratulace k 90. výročí p. Václavu Dobiášovi. Jednomu ze zakladatelů kopané  v Hrachovci.

II. půle začala stejně jako ta první a profesoři z Hrachovce vyučovali mladíky z H. Lidče,  jak  se hraje fotbal. Zapomněli jen na to, že se mladíci rychle učí a ti jim na oplátku ukázali jak se šance proměňují. Nejprve ale opět neuspěli ze 2 metrů M.Cahlik, a M.Vaigl trefuje zábrany. Blýsklo se ještě dvakrát a to  při zakončení  M.Vaigla  na 4 - 1, ale hlavně slalom Nečase který brance předcházel .Také  sólo D. Vargy  které skončilo na spojnici bylo výstavní. Pak  již ale začali úřadovat mladíci hostů. Střela z voleje pod břevno Vaculíka byla nádherná a kolega z útoku Kurtík, vyslal na branku nechytatelnou střelu z 35 do šibenice . Místo poklidného zápasu je tu najednou drama , které končí vyrovnávající brankou Trčky. Domácí dostávají ještě jednu šanci k nápravě , ale  po penaltě  na L.Vránu  zahazuje /prostřeluje zábrany/ životní gól M.Vaigl.