Hokejovou odvetu nezachránil Mladým ani Martin Krůpa

13.03.2010 08:34

Utkání s názvem odveta se vedlo v duchu hecování, již dva týdny před úvodním vhazováním. Alespoň v rámci diskuze na těchto stránkách. Největší tvrďák v dresu Mladých – Martin Krůpa (alias Krejčí) ještě pět minut před zahájením utkání sháněl pásku, asi kapitánskou.

Taktika Mladých byla v utkání naprosto jasná. Nastoupíme bez hokejové výstroje a tím otupíme největší tvrďáky v dresu Starých Mariana Zimka (alias Zdeno Chára) a Martina Vaigla. Zato Staří nastoupili pod vedením Radka Matůše (alias Ovečkin) se zcela jinou taktikou. Musíme rozhodnout zápas co nejdříve! Tato taktika se ukázala účinnou a již po půl hodině byl stav 5:0 a zápas se zdál být rozhodnut. Poté ale Staří usnuli na vavřínech a čím dál tím více nechávali vyniknout svého gólmana (jinak výrazná posila z Velké Lhoty). Vlastí gól Brzdy a zcela jasný likvidační zákrok na brusle Chosého Pobořila, který byl do té doby jedním z nejlepších hráčů na ploše, znamenal jasný signál k obratu v utkání. Mladí začali „kousat“ a po zjištění, že Chosé Pobořil již nemůže z technických důvodů dále pokračovat v utkání a po zcela sporné brance, když byl gólman Starých zcela nesportovně spolu s pukem zatlačen za brankovou čáru, se přiblížili ke srovnání výsledku - 5:4. Poslední minuty utkání přinesly úžasnou přestřelku a ve snaze definitivně strhnout výsledek na svou stranu se na ploše objevilo na každé straně i šest hráčů. Jelikož tentokrát nebyl na hrací ploše rozhodčí, došlo k přepočítávání hráčů až po proměněném nájezdu Radka Vaigla (alias Šenkeřík) – 6:4.

V závěrečné power play již mladí pouze kosmeticky upravili. V poslední minutě si při průjezdu plochou vyřídil účty se všemi protihráči Zdeno Chára a bylo zameteno:

Staří : Mladí – 6:5