Hrachovec ukázal, jak lze prohrát vyhraný zápas

11.05.2010 22:36

V neděli viděli diváci na Dolní Bečvě výborný fotbal, ovšem se špatným koncem pro naše barvy. Hrachovec v úvodních dvaceti minutách nepustil domácí do hry a kdyby vedl 4:0, nikdo by se nedivil. Tlak hostů nastartovala chybná rozehrávka domácího Rauschera, Navrátil se zmocnil míče a Vrána dával do prázdné brány – 0:1. Ve 12. minutě se uvolnil Michal Cahlík, nahrál Gurášovi, jeho střelu ale Rauscher vyrazil na roh. V 17. minutě přišla další velká chvíle Hrachovce, centr Navrátila trefil Libor Vrána přímo z voleje k tyči – 0:2. Ve 21. minutě se situace opakovala, tentokrát z opačné strany. Centr Martina Vaigla skončil opět na kopačce Libora Vrány. Ten propálil vše, co mu stálo v cestě, gól ale neplatil, protože rozhodčí Zůbek signalizoval ofsajd. Teprve poté se dostali do šance také domácí, Zimek byl ale na místě. Jenže přišla 36. minuta, Jež šel do skluzu s jedním z domácích hráčů a Kozák z ničeho snížil na 1:2. A ihned z protiútoku opět Jež trefil spojnici tyče a břevna. Nedáš, dostaneš. Rychlý brejk domácích proměnil Jaroslav Šena – 2:2. Ještě do poločasu centroval Martin Vaigl, Michal Cahlík ale z malého vápna míč za záda domácího gólmana nepropasíroval. Hrálo se nahoru – dolů, domácí šli dvakrát sami na Zimka, ten ale čaroval a změnu skóre nepřipustil.

Druhý poločas ale Hrachovec prospal a tak přišel definitivně o body. Slepenými brankami během sedmi minut Dolní Bečva zápas otočila a navýšila skóre na 4:2. Hrachovec mohl opět dostat do hry Radek Vaigl, v gólové šanci ale pálil pouze do domácího Rauschera. Vzápětí ale domácí opět orazítkovali tyč Zimkovy brány. V závěrečných deseti minutách jsme tlačili. Rauscher nejprve zlikvidoval trestný kop Libora Vrány, potom zázračně vytáhl Klimentovu hlavičku a další tutovku Guráš hlavičkoval z malého vápna opět do rukou domácího gólmana.

Souboj na Dolní Bečvě názorně ukázal, jak lze prohrát již vyhraný zápas. Tak zkušený tým, jako má Hrachovec, by si toto již neměl dovolit a vždy dotáhnout zápas do vítězného konce. Věřím, že tato prohra probere některé hvězdy a ty začnou hrát opět více pro tým a ne jen hrát ofenzivní fotbal a nemyslet na zadní vrátka. Osm obdržených branek během dvou utkání není pro tak zkušený tým dobrou vizitkou. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout výkon domácích, kteří se nevzdali a dokázali svou sílu, když zápas otočili.

Dolní Bečva : SK Hrachovec "A" – 4:2

Zimek Marian, Vaigl Martin, Kliment Stanislav, Adamík Radek, Tvarůžek Jiří, Navrátil Michal, Jež Marek, Cahlík Michal, Guráš Martin, Konvičný Zbyněk, Vrána Libor, Vaigl Radek, Cahlík Petr, Hruška Michal, Vaigl Vladimír

další fotky k zápasu najdete ZDE

(DuJ, KORY)

Hodnocení trenéra

Zimek Marian

dostal čtyři góly, další čtyři chytil, ale i tak je to dost, na tak zkušeného gólmana, při druhé brance možná špatně vyběhl a nechtěl jít do souboje, aby nebyla penalta, jenže nikdo to nejistil a bylo to 2:2, víc mu nelze vyčíst, obrana ho nechávala na holičkách

Vaigl Martin

po přesných centrech na Libora a Cahla jsme mohli poslat domácí do kolen, ale nestalo se, dopředu velmi dobrý, zpět už hořela celá obrana

Kliment Stanislav

nehrál stopera, tak jak měl, ale místo toho se tlačil dopředu a dopřával tak jít domácím do brejků, tak zkušený hráč musí za stavu 0:2 řídit obranu a hrát na jistotu, herně velmi dobrý, po taktické stránce ale špatný

Adamík Radek

dvakrát hasil brejk na poslední chvíli skluzem, podíl na prohře ale má, zkušený hráč, taktická stránka ale velmi špatná

Tvarůžek Jiří

z jarních zápasů to byl z jeho strany nejvydařenější, dopředu zase dobrý, zpět to ale bylo horší, chodil do soubojů, to u něj nebývá až tak zvykem

Navrátil Michal

připravil první a druhý gól pro Libora, ale nezúročil své zkušenosti a za stavu 0:2 se stále tlačil dopředu, tam se ale mělo více kombinovat, držel ale míč na noze

Jež Marek

pokud by dnes Hrachovec vyhrál, byla by jeho známka výrazně vyšší, velmi dobrý od první minuty, domácím se dvakrát žlutilo po faulech na něj, chtěl hrát, trefil tyč, při prvním gólu domácích šel sice do skluzu, měl tam být ale více tvrdosti a důrazu, domácí hráč ho přetlačil a byl z toho gól

Cahlík Michal

měl na noze gól na 1:3, svou lehkovážností a nedůrazem to ale zazdil, nebyl to dobrý výkon, navíc se nevracel a střed zálohy měli domácí, hrál špatně

Guráš Martin

dopředu dobrý, škoda, že nedal gól v úvodu zápasu, co se ale týká defenzivy – katastrofa, další zkušený hráč, který nezúročil své zkušenosti z divize

Konvičný Zbyněk

nenápadný, neviditelný, do soubojů sice chodil, ale víc je prohrával, v prvních dvaceti minutách byl ještě vidět, pak už se vezl s týmem

Vrána Libor

dal dva góly, navíc mu další neuznali, namazal Gurymu na hlavu, Radkovi do tutové šance, nevím, co by měl ještě přidat, dnes to ale bohužel nestačilo, zas tak chválit ho ale nemůžu, když ztratil míč, šel v klidu zpět, beci si hráli, co chtěli a to mu musím vytknout