Hvězda, na kterou se neustále jen čeká, opět ukázala všem, že umí !!!

28.05.2012 22:20

SK Hrachovec – Choryně  2 – 0  / 1 - 0 /
Příliš krutá porážka pro hosty ??? vynikající zákroky domácího brankaře !!!! neschopnost hostů trefit branku !!! větší zkušenost domácích ???
Takhle by se dal s nadsázkou heslovitě popsat celý zápas, který se odehrál o víkendu na našem hřišti .
Fotbalisté Choryně , kteří nemají ještě jistotu záchrany, předvedli v Hrachovci velmi sympatický výkon a nutno podotknout, že kdyby byli v koncovce lepší ,určitě by z prázdnou neodjeli.
V I. půli si vytvořili během 25. minut čtyři jasné šance a jen díky výborně chytajícímu  O. Navrátilovi se hosté neujali vedení.Až v druhé půli prvního poločasu se dostali do šance i naši kluci, ale Melichařík, po dorážce  přeloboval  i hostující branku a zpětná nahrávka D.Vargy našla M.Guráše v záklonu a tak střela nabrala velmi rychle výšku.
Poté se opět nadechli k náporu choryňští a i díky špatně hrající obraně domácích / v 1. půli/  se neujaly gólové šance L.Hadvičáka , ani solidní střela jeho bratra, kterou vyrazil na tyč domácí gólman . Za to pohrdnutí šance, kterou vlastně připravila domácí obrana  na podnose hostujícímu útočníkovi Trefilovi, už byla tak do nebe volající , že urážka fotbalového boha na sebe nenechala dlouho čekat.
Tak v  poslední minutě prvního poločasu napřáhl  z dálky L.Vrána a trefil míč pro choryňské tak nešťastně, že střela míjející branku  našla volného Vargu  a ten jen uklidil míč do prázdné branky 1-0.
Druhý poločas byl již  díky přesunutí L. Vrány na střed zálohy a zlepšené hře v obraně více vyrovnaný, ale hosté  svým důrazem a tvrdostí převyšovali snad všechny týmy, které se v tomto roce zde ukázaly. Sudí XX , který z našeho týmu na podzim ve Francové Lhotě udělal hlupáky “slušně řečeno“ přestal vytahovat žluté karty  a jen vyhrožoval načeš přestával zápas místy zvládat.
Možná i proto si mohli dovolit  hosté nesmyslný zákrok, kdy našeho  brankaře  po střele L.Hadvičáka  jasně  a úmyslně udeřil hostující  hráč kolenem do obličeje a na místo udělení    červené karty bylo zase jen ty ,ty, ty .
Šancí v II. Poločase již bylo méně a tak stojí za zmínku jen krásná hlavička L.Vrány do břevna ,křižná střela Miškaříka a otočka Melichaříka, kde je třeba ale vyzdvihnout i výborné vyběhnutí mladičkého gólmana hostů.
Smůla, se ale hostům lepila na paty po celý zápas a to když centr Melichříka si hostující kapitán nešťastně srazil sám do vlastní brány.
Na opačné straně hasil na poslední chvíli šanci hostů M.Vaigl skluzem a pěknou akci po snad čtyřech narážečkách  musel na brankové čáře zachraňovat opět Ondřej Navrátil.
Závěrečná trma-vrma před hrachoveckou brankou jen podtrhla hostující neschopnost vsítit branku v tomto utkání.
Závěrem musíme podotknout ,že jsme rádi za vítězství, ale hlavně za to ,že se diváci Choryně  neukázali ve stejném světle jako na podzim v Choryni.