Jarní sezóna byla pro áčko úspěšná

18.07.2010 20:58

Jarní sezóna 2010 byla pro A tým velmi úspěšná. Mužstvo skončilo v tabulce na třetím místě, těsně za vítězným celkem Valašských Klobouk a druhým Hutiskem. Při troše štěstí mohlo áčko pomýšlet ještě na vyšší příčky.

Ztráta čtyř bodů na vedoucí Klobouky začala již na podzim na hřišti Juřinky. Domácí tehdy nechtěli hrát a hostující Hrachovec velmi benevolentně přistoupil na odložení až na jaro. Juřinka byla tehdy oslabena a Hrachovec při plné síle mohl zcela jistě pomýšlet na tři body. A tak důsledek nastal na jaře, když jsme na Juřince pouze remizovali 1:1. I když tedy na podzim někteří hráči nechtěli hrát, odpovědnost za tým ale přesto nese hlavní trenér a tak budiž poučením pro příště, aby se se situací vypořádal lépe. Mužstvo v jarní části hrálo prim doma, kde se podařilo všechny zápasy vyhrát a brankář Zimek inkasoval pouze dvakrát. Horší už to ale bylo na hřištích soupeřů, kde se nám podařilo zvítězit jen dvakrát.

Po již zmíněné Juřince cestovalo mužstvo do Podkopné Lhoty. Tam jsme ještě nikdy nebodovali a bylo tomu tak i tentokrát, prohráli jsme 4:2. Za týden čekal naše hráče křest ohněm, když do Hrachovce přijely Valašské Klobouky. Domácí neměli respekt a vedoucí tým soutěže deklasovali 4:0. Následně jsme vyhráli v derby se Zubřím 1:4 a doma porazili nepříjemné Vidče 1:0 a rázem se začal Hrachovec šplhat tabulkou nahoru. Euforii ale utlumili dva zkušení hráči Vrána a Guráš, kteří se nechali hloupě vyloučit a za týden v zápase s posledním Lidečkem chyběli. Tam mužstvo podalo nejslabší výkon jara a soupeř, který nakonec opustil I.A třídu, nás ostudně porazil 4:1. Za týden jsme cestovali na derby s Dolní Bečvou a tam mužstvo podalo velmi dobrý výkon, i když jsme nakonec odcházeli z placu se svěšenou hlavou. Ve 20. minutě jsme vedli 0:2 a Vránovi navíc neuznal hlavní rozhodčí gól na 0:3, Jež navíc trefil tyč a Guráš s Michalem Cahlíkem spálili tutovky. Nakonec jsme bohužel prohráli 4:2, ale v tomto zápase jsme nebyli horším týmem. V dalšík kole nás čekaly předposlední Příluky. V našem dresu se objevil bývalý ligový hráč Emil Nečas a ve 20. minutě prvního poločasu jsme vedli 4:0. S tímto výsledkem skončil celý zápas, protože jsme polevili a soupeři přenechali iniciativu. Po tomto zápasu přišla na naše hřiště velká voda a mužstvo tři týdny nehrálo a pořádně netrénovalo. Voda ale opadla a trávník byl po třech týdnech připraven luxusně. Soupeř z Vlachovic na něm sice v úvodu vedl 0:1, nakonec ale odešel poražen 3:1. V následujícím anglickém týdnu jsme jeli na výlet do Lukova, kde jsme ostudně prohráli 3:1, zbývající tři zápasy sezóny jsme ale zvládli. Na Hutisku jsme vyhráli 2:5, když jsme ještě v 80. minutě vedli 0:5 a tak domácí po zápase schovávali velmi rychle výsledkovou tabuli, protože takový výprask tam ještě nezažili. V následné dohrávce jsme doma udolali rezervu Brumova 1:0 gólem Nečase. Hosté nás ale přehrávali a vítězství tak bylo více než šťastné. V posledním kole jsme měli doma Lůžkovice a mužstvo i bez sedmi hráčů základní sestavy dokázalo vyhrát 4:1. Nutno ale podotknout, že to byl nejslabší mančaft, který do Hrachovce přijel.

Nejlepším střelcem celé I.A třídy se stal Libor Vrána, za ním o dvě branky skončil Šena z Dolní Bečvy. Velkým tahákem byl příchod Nečase, který ovšem v Hrachovci končí a přestupuje do Vsetína. Hostování končí Navrátilovi, ten ale projevil zájem dál v Hrachovci pokračovat, navíc se vrací z hostování z Krhové Radek Kundrát a Vojtěch Mizera s Honzou Vajglem z Valašského Meziříčí. Velká škoda, že v mužstvu nemá zájem hrát Martin Konvičný, který chce pokračovat ve Velké Polomi. Vzhledem k tomu, že Polom hraje v I.B třídě na chvostu tabulky, je to pro tohoto hráče krok dolů.

Již nyní bychom Vás všechny rádi pozvali na úvodní zápas nové sezóny, ve kterém bude 7. srpna v 16:30 hodin hostit celek Lukova.