Kvalitní zápas neměl vítěze

07.02.2011 20:01

Obě mužstva se na turnaji představila v téměř kompletní sestavě a tudíž se hrál zajímavý zápas. Hrachovečtí přijeli na utkání přímo ze soustředění ve Valašské Bystřici a zvláště v prvním poločase měli problém s pohybem a přesnou přihrávkou. Libor Vrána sice v 10. minutě zkoušel pozornost Zimka střelou z dálky, ale mířil vedle. O dvě minuty později ale vyrobil chybu stoper Navrátil a následoval faul na hranici pokutového území. K míči se postavil zkušený Novosad a technickou střelu poslal do šibenice – 1:0. Kolem 20. minuty vyzkoušel pozornost brankáře Vaigla dvakrát Kašpar, ale matador v hrachovecké bráně předvedl dva boxovací zásahy.

Po půlhodině se k dalšímu trestnému kopu postavil Novosad a jeho oblouček našel zapomenutého Děckuláčka. Ten ale sám před brankou mířil vedle. Ve 35. minutě zaspala obrana Hrachovce potřetí a Peredarjuk se ocitl sám před brankářem.  Jeho lob šel nad branku. Hrachovec se ke slovu dostal v závěru první půle. Ve 38. minutě napřáhl Vrána z trestného kopu a jeho dělovka jen cinkla o břevno nad hlavou Zimka. Tomu Vrána zazvonil ještě jednou, ve 40. minutě jeho volej skončil zase na tyči.

Druhý poločas začal Hrachovec aktivně a vyrovnání viselo ve vzduchu. Ve 45. minutě centr Štěpána poslal Navrátil do tyče. Záhy Zimek vykryl blafák Škabrahy. V 55. minutě hlavičkoval v nadějné šanci Štěpán – opět mimo. Hrachovec se dočkal po hodině hry. Dělovka Škabrahy z 25metrů neměla chybu a Zimek se natahoval marně – 1:1. O dvě minuty později se vývoj skóre úplně otočil. Střílený centr Vrány si před dobíhajícím Škabrahou srazil do vlastní sítě Kamas – 1:2. Hrachovec měl hru pod kontrolou a definitivně mohl rozhodnout Mizera. Jeho hlavička ale mířila jen do Zimka. A když třetí brankou pohrdl Cahlík, Kateřinice zabraly. V 69. minutě posadil Novosad trestný kop na hlavu Peredarjuka a ten o tyč vyrovnal. Závěrečný tlak Kateřinic již rozhodnutí nepřinesl. Kvalitní zápas tak neměl vítěze.

Kateřinice – SK Hrachovec 2:2 (1:0)