Na stadionu ve Vidči se opět kradlo, nyní ale legálně

02.05.2011 22:00

V sobotu zajížděl náš celek do Vidče, kde se neprosadil od oněch dob, kdy došlo k vykradení kabin. V situaci, ve které se nacházíme, nám nezbývalo nic jiného, než se pokusit zdolat místní tým, který se opírá převážně o střelce M. Kramoliše. Taktika, která je proti tomuto týmu vždy stejná, ale konečně přinesla své ovoce. Radek Adamík během zápasu nepustil M. Kramoliše k zakončení a nebýt sporných posouzení pana rozhodčího Chlevišťana, ze sousední obce Střítež, který mu jako jediný hltal jeho simulování, nevěděli jsme o domácím útočníkovi. Zápas se ale vůbec nevyvíjel pro nás dobře. V prvním poločase se náš tým přizpůsobil hře domácích a nakopávané balony  nenacházely nikoho. Pohyby všech byly velmi statické a Vidče začínalo svou taktikou - vše na Kamoliše, kousat. Střelecké pokusy, možná i díky vysoké trávě, končily nad bránou a čekalo se na chyby. Po rohovém kopu ve 24. minutě minul hlavou míč Marek Jež a balón po šťastném odrazu od zad Pavla Drdy skončil v naší síti – 1:0. Po té mohli domácí navýšit své vedení, když po chybě naší obrany šel sám na Štěpána hráč domácích Dobeš. Výborný zákrok gólmana ale domácí radost překazil. Naše hra byla v té době bez nápadu a ojedinělé pološance měly ke gólu daleko. Vidče bylo v prvním poločase nebezpečnější a odcházelo do šaten s vedením 1:0.

Úvod druhé půle vyzněl lépe pro tým Hrachovce. Hned v jednom z prvních útoků zastavili domácí obránci Radovana Škabrahu až v pokutovém území za cenu faulu a David Štěpán vyrovnal na 1:1. V 65. minutě jsme byli nuceni střídat, Martin Guráš si natáhl tříslo a nebyl schopen dále pokračovat. Nahradil jej Radek Vaigl, který po pěti minutách pobytu na hrací ploše zužitkoval nádherný centr Škabrahy a hlavou poslal Hrachovec do vedení – 1:2. Po vstřeleném gólu se začala hra přiostřovat. Sporné fauly domácích fotbalistů na útočníky Hrachovce začal sudí přehlížet, ale tytéž na opačné straně ihned trestal. Výsledkem byla v 77. minutě penalta na M. Drdu, které předcházelo nedorozumění naší stoperské dvojice. Obávaný střelec Kramoliš byl asi natolik znechucen svou hrou, že exekucí pokutového kopu nechal jedině vyniknout našeho gólmana Štěpána. Hrachovec se více zatáhl na své půli a snažil se ubránit hubené vedení, což byla voda na mlýn domácímu celku, který prahl po vyrovnání.
Výsledkem byla další penalta v 86. minutě, které předcházel faul domácího útočníka, který ale sudí neviděl. Nerad Dalibor vyrovnal na 2:2. Naši hráči však vrhli vše do útoku. V 89. minutě zahrával trestný kop Sovák a Vrána hlavou poslal míč s pomocí tyče do brány – 2:3. Oslavy gólu byly po dlouhé době v Hrachovci velkolepé a tým, který se semknul v druhé půli k dobrému výkonu, si je zasloužil. 93. minutu si budou ve Vidči pamatovat ještě dlouho. Michal Štěpán korunoval svůj výborný výkon přesným odkopem od brány (bekovkou) na 65 metrů, kde se nacházel asi pět metrů za obranou Škabraha. Ten se nenechal strhnout diváky ani některými hráči domácích a přehodil domácího gólmana. Marně pak rozhodčí vysvětlovali domácím pravidlo, že ofsajd není když… To už ale Hrachovec slavil vítězství a kýžené tři body v kabinách.

Je tomu osm let, co jsme ve Vidči nevyhráli a tato krádež bodů ze Sahary byla pro nás velmi důležitá. Za druhý poločas si náš tým vítězství zasloužil a dík patří všem hráčům, kteří i po druhé penaltě zápas nezabalili.

Vidče : SK Hrachovec "A" – 2:4

Štěpán Michal, Adamík Radek, Sovák Miroslav, Navrátil Michal, Vaigl Martin, Guráš Martin (Vaigl Radek), Jež Marek, Štěpán David, Mizera Vojtěch (Melichařík Petr) Vrána Libor, Škabraha Radovan