Nepomohla ani podpora hrachoveckých fanoušků

01.05.2009 16:45

Utkání v Podkopné Lhotě jsme začali hodně aktivně. Již v 1. minutě si Adamík zaběhl za obranu, ale mířil vysoko nad. V 11. minutě opřel svůj trestný kop o břevno Libor Vrána. Dobře jsme kombinovali, i když byl terén hodně nerovný. Před zápasem zapršelo a strana hřiště pod lesem byla dokonce podmáčená, což naopak nelze říci o straně opačné, která byla dost tvrdá a hrbolatá. Ve 14. minutě se skvěle uvolnil Libor Vrána a jeden z domácích hráčů musel vytěsnit na roh. V tu dobu se většinou hrálo na půlce domácích a ti hrozili pouze z dlouhých nakopávaných míčů. Ty však většinou končily v autu nebo v rukou nezaměstnaného Petrnka. 31. minuta mohla znamenat vedení pro hosty. Na centr Jirky Vrány si naběhl Jirka Tvarůžek, ale gólman domácích se štěstím vyškrábl na roh. Dvě slibné šance jsme nevyužili a tak zákonitě musel přijít trest. Domácí nakopli míč do pokutového území, obrana nedokázala uklidit míč do bezpečí a na hranici šestnáctky se nikým neatakovaný hráč opřel do míče a prostřelil Petrnka. Byla to první rána domácích na branku a ta bohužel skončila v síti. Sedm minut na to se zrodila nejkrásnější akce prvního poločasu. Vrána nádherně uvolnil Ježe a jeho přesný centr z voleje napálil Adamík do brankáře. Škoda, mohli jsme jít do šaten s lepší náladou.

Druhý poločas jsme začali opět velmi aktivně. Libor Vrána hlavičkoval nad po centru Ježe. V 51. minutě Kundrát odehrál zbytečně na roh. Po následném kopu domácí hráč hlavičkoval úplně sám a bylo 2:0. Tři minuty na to utekl obraně střídající Honza Vajgl, ale domácí brankář vytasil velmi dobrý zákrok, za což byl odměněn potleskem diváků. Zase jsme měli více ze hry, ale koncovka byla žalostná. A v prvním poločasu dobře fungující obrana se nám začala pomalu hroutit. 69. minuta a opět centr a nikým neatakovaný hráč usměrňuje na 3:0. Minutu na to ale nabíhá Vojta Mizera na přetažený centr a snižuje na 3:1. Jenže v 72. minutě domácí opět skórují (4:1). Deset minut před koncem Cahlík Centruje  a Honza Vajgl se nejlépe zorientuje v pokutovém území a snižuje na 4:2. Vzápětí ještě pálí Libor Vrána, ale jeho projektil těsně míjí bránu. V závěru již jen domácí kontrolují hru.

Dostali jsme zase čtyři góly, ale obrana plnila své úkoly dobře pouze do 34. minuty. Musíme se sebrat a v sobotu doma porazit Lhotu u Vsetína.

Metropol Podkopná Lhota : SK Hrachovec "A" - 4:2

Petrnek Ivo, Konvičný Martin, Brázdil Tomáš, Kundrát Radek, Vaigl Martin, Tvarůžek Jiří (Vajgl Jan), Jež Marek, Cahlík Michal, Vrána Jiří (Mizera Vojtěch), Vrána Libor, Adamík Radek (Vaigl Radek)

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Petrnek Ivo

do 34. minuty si pořádně nesáhl na míč, pak jej prostřelil domácí hráč, střelu k bližší tyči měl chytit, druhý a třetí gól byl podobný - nikým neatakovaný hráč hlavičkuje z malého vápna, při jeho postavě musí mít v malém vápně respekt a soupeře zbourat

Brázdil Tomáš

neodehrál špatný zápas, chybu neudělal, hodně soubojů vyhrál, ale obrana dostala čtyři góly a on je její součástí, takže celkový dojem není tak dobrý

Konvičný Martin

v prvním poločase řídil obranu velmi dobře, byl blízko třetí branky - tam mohl jít do souboje, vydával se na výlety, ale nic z toho nebylo, čtyři góly je moc, na to že řídil obranu

Kundrát Radek

na 2:0 zadělal zbytečným odkopem na roh a vzápětí nepokryl hráče, který hlavičkoval do brány, velmi špatné osobní bránění ve standardních situacích

Vaigl Martin

na půl hodiny zablokoval pravou stranu a hrál dobře, dvakrát kopal trestný kop a hrozilo z toho nebezpečí, při první brance ale mohl dřív přistoupit k protihráči a zablokovat střelu i když tam byl ještě Cahlík s Jirkou Vránou, proti zápasu v Příluku se velmi zlepšil

Tvarůžek Jiří

aktivní dopředu, několik dobrých centrů, které Adamík ani Vrána nevyužili, dozadu už to nebylo tak dobré - chyběly síly, v týdnu měl teploty a tak šel o poločasu dolů

Cahlík Michal

o třídu lepší než v Příluku, chtěl hrát, s Ježem kombinoval dobře a po jeho centru mohl dát Libor gól, už to bylo lepší, ale v sobotu musí zařadit ještě jeden rychlostní stupeň

Jež Marek

opět dřel, bojoval, i na nerovném terénu dával přesné nahrávky, ale ve 25. minutě byl faulován - hlavní rozhodčí nezapískal a přišel blikanec v podobě oplácení, může být rád, že nedostal červenou kartu - byla by oprávněná, tohle bylo naposled, to si nesmí dovolit

Vrána Jiří

podobný výkon jako v Příluku, zaujal pouze skluzem a la Terry, tam to dost jiskřilo

Vrána Libor

v 9. minutě otřel svůj trestňák o břevno, hodně toho naběhal, dvakrát hlavičkoval nad, i na nerovném terénu hrál, dva trestné kopy ze 40 metrů ale nemůže střílet po bráně - to bylo špatné řešení, v sobotu v Hrachovci to bude jiné - potřebuje rovný terén a širší hřiště a ne takovou úzkou nudli, jako je v Podkopné Lhotě, nepochopím, že tady hrála Trnava patnáct let divizi

Adamík Radek

je na něm vidět, že je z formy, už v 1. minutě šel sám na bránu - ale špatně to vyřešil - překopl - měl ještě postupovat dál na bránu, potom zakončoval do brankáře - už to byl lepší výkon, ale pořád to není ono

Vajgl Jan

přišel na hřiště v poločase, byl dost aktivní, hned zkraje šel sám na brankáře - dobrá střela, dobré řešení, ale gólman vytáhl moc dobrý zákrok, svůj důraz v pokutovém území korunoval gólem, v sobotu poprvé nastoupí v základní sestavě

Mizera Vojtěch

snižoval na 3:1 - zaběhl si na přetažený centr, znovu oživil hru ve druhém poločase, další z náhradníků, který se tlačí do základu, dobrý výkon