Nespravedlnost ve VM?

04.06.2011 22:41

První šance v úvodu zápasu patřily domácímu týmu z Valašského Meziříčí. Až ve 20. minutě se do hry dostal i Hrachovec, když se se svou nebezpečnou střelou předvedl Libor Vrána, vzápětí ale nebezpečně zahrozili domácí, Michal Štěpán vytáhl mimo bránu. Z následného rohového kopu Honza Vajgl otevřel hlavou skóre zápasu – 1:0. Ve 24. minutě se po nahrávce Libora Vrány dostal do šance Navrátil a ve 31. minutě si domácí gólman lehce poradil s přímým kopem Libora Vrány. Hned na to, ale opět skvělým zákrokem zachraňoval Michal Štěpán. Meziříčí mělo v této fázi více ze hry a jasně ovládalo dění na trávníku. Naděje na vyrovnání svitla pro Hrachovec ve 38. minutě, když se ocitl v šestnáctce na zemi Škabraha, sudí ale penaltu neodpískal. Ve 43. minutě zahrál ve vlastním pokutovém území rukou Brázdil a domácí Soukup se ze značky pokutového kopu nemýlil – 2:0.

V 51. minutě vychytal slibný pokus z malého vápna Michal Štěpán. Hned na to nebezpečně zahrozil Hrachovec, nahrávku Mizery ale Radek Vaigl na malém vápně minul. V 63. minutě skončil míč v síti domácího gólmana, podle pomezního Bělunka ale po ofsajdové situaci a Vrána si za protesty vykoledoval žlutou kartu. Hra se velmi rychle přelévala nahoru a dolů a na trávníku to začalo jiskřit. V 70. minutě ještě nechal vyniknout domácího gólmana Škabraha, v 72. již ale David Štěpán po pěkné nahrávce Navrátila snížil na 2:1. Hrachovec byl zase ve hře a k vyrovnání měl velmi blízko. V 80. minutě ale hlavní sudí opět neodpískal pokutový kop po ruce domácích ve velkém vápně. V 84. minutě skóroval domácí Polák – 3:1 a emoce na hřišti dosáhly vrcholu. Hrachovec již pouze z povinnosti dohrával zápas, když v 89. minutě zvýšil domácí Malina z brejku na 4:1. V samotném závěru podtrhl účet zápasu nádhernou dělovkou Libor Vrána – 4:2.

Domácí Valašské Meziříčí bylo za podpory sudích po celý zápas lepším týmem a tomu také odpovídá konečný výsledek.

Valašské Meziříčí "B" : SK Hrachovec "A" – 4:2

Štěpán Michal  – Brázdil Tomáš, Adamík Radek, Štěpán David, Vaigl Martin – Navrátil Michal, Jež Marek (46. Konvičný Zbyněk), Škabraha Radovan, Mizera Vojtěch – Vrána Libor, Vaigl Radek