Oslavy 70-ti let fotbalu v Hrachovci proběhly dle představ

19.06.2012 20:04

SK Hrachovec  1942 - 2012

Nejprve v pátek proběhla předehrávka posledního kola III. třídy, kde hraje naše rezerva .
Naši kluci to zároveň spojili s ukončením fotbalové kariéry Luboše Mičkala a Pavla Pernici,
a tak výsledek utkání byl více jak  druhořadý.
Rezerva však  pojala zápas velmi poctivě a  Leskovci nadělila 5 branek, když obdrželi pouze jednu.
Střelci branek : Šafář Josef 2, Melichařík 2,Volek A. a skončili tak  na  9. místě se ziskem 33 bodů.

V sobotu byly oslavy odstartovány turnajem ml. žáků o přeborníka okresu, kde se naši kluci probojovali z 1. místa. Dříve než turnaj začal, uctili jsme minutou ticha památku právě zesnulého trenéra mládeže a fotbalové legendy Václava Hájka z Val. Meziříčí, který u nás dlouho mládež trénoval.
Bohužel zápas o postup do finále naši mladší žáci prohráli smolně s Kateřinicemi  1-2, a tak na ně zbyl boj o bronzové medaile, kde podali výborný výkon a Poličné B nastříleli 14 branek a dostali pouze 1 gól.

Následoval přátelský zápas mladší přípravky, která porazila Zašovou těsně a to  4 - 3 .

Branky Hrachovce : Vaigl Matěj 2, Vrána Jiří, Matuštík Radim.

Kolem 15:00 hodiny proběhla v Zahrádce u Valentů slavnostní schůze, kdy vedení fotbalového klubu shrnulo dosavadních 70 let působení fotbalu v Hrachovci a odměnilo všechny jeho hráče a funkcionáře krásným almanachem a vlaječkou našeho fotbalového klubu.

Hlavním zápasem sobotních oslav bylo střetnutí starých gard Hrachovce a Zašové.
V zápase se tak potkali  i hráči, kteří spolu nikdy ani nenastoupili. Nejstarším hráčem byl tak Josef Kabeláč  (Šéďa) 70 let a mladší ..... za šedesátníky nastoupil Vaigl Jaromír starší, Vaigl Jiří, Cahlik Bohumil, Rada Jiří, Ondrušák  Libor .
Za vyzrálou generaci 50-ti letých  nastoupili Janošek Dušan, Derner Jiří, Kolínek Petr, Brhel Jarda, Nikl Vítězslav, Kučera Pavel, Komenda Ivoš, Mičkal Luboš a nejmladší byli do výběru povoláni Tvarůžek Jaroslav, Brázdil Tomáš, Bahner Zdenek.
Zápas zvládli, i přes velmi horoucí počasí, a porazili tak starší pány Zašové 3-1 .

Večerní TV projekce naši fotbalové reprezentace tak ukončila sobotní oslavy v Hrachovci.

V neděli se nejprve předvedla naše starší přípravka, která porazila v přátelském utkání zašovské vrstevníky  1- 0.
Branku vsítil Bajzil Lukáš.

Hlavní zápas ukončující sezónu 2011-12 v 1.B. třídě, kde právě hraje náš A tým, přivítali naši borci sousední tým z Podlesí– Křivé. I když, trenér Janošek nemohl počítat hned se 4 hráči základní sestavy, chtěl tohle utkáni důstojně odehrát a zvítězit.
Dříve než zápas začal, provedl slavnostní výkop 90-ti letý jediný žijící zakladatel SK Hrachovec, pan Václav Dobiáš.
Zápas, hraný taktéž v úmorném vedru, jsme začali vcelku dobře a to když objev roku, skvělý brankář a výborný útočník, Ondřej Navrátil musel opět do pole a již ve 4. minutě ukázal lídrovi tabulky v jakého bombéra se v Hrachovci proměnil.
Naši kluci postupně vyklízeli pole a tým zpoza kopce začal diktovat tempo zápasu a do poločasu otočili na 1-2.
Do druhé půlky nastoupily týmy mírně obměněny, ale Podlesí nic neztrácelo na svém  herním projevu. Šance  v rozmezí 50. až 70. minuty neproměnili, a tak se ujala až branka z 76. minuty, kdy překonal gólmana J.Kocandu mladý hráč Křivého O. Lukáš .
Posledních  10 minut však patřil opět Hrachovci a dvě velké šance (sóla) O. Navrátila a střela J.Šafáře  z  10 metrů hodně volaly po vyrovnání.
Bohužel se tak nestalo a  poslední utkání hrané v přátelské atmosféře skončilo vítězstvím  sousedního týmu z Podlesí, které postupuje do 1.A třídy, kde mu přejeme hodně sportovních úspěchů.