Pěkné tři body zpod Radhošťa

18.05.2009 18:17

Zápas na Hutisku jsme začali velmi dobře. Již v 5. minutě centroval Mizera, míč proletěl vápnem, ale Cahlík mířil vysoko nad. Domácí jsme zatlačili na jejich polovinu a v 17. minutě opět Cahlík začal svůj velký fotbalový den krásnou střelou do šibenice (0:1). Poté dvakrát pálil tvrdě Jan Vaigl, ale brankář domácích vždy vyrazil. Ve 20. minutě si Jan Vaigl zpracoval míč na prsou a šel sám na brankáře, hlavní rozhodčí ale nadějnou akci zastavil pro údajný faul. Stoper domácích asi nepoobědval a odpadl jako hruška. V tomto čase jsme již zápas mohli rozhodnout, ale bohužel se tak nestalo a otěže převzali domácí hráči. Po chybě Jiřího Tvarůžka soupeř poprvé zahrozil a trefil naštěstí pouze tyč. Ve 40. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Ladík Vaigl měl dobře postavené tyče.

Druhý poločas byl již plně v naší režii. v 58. minutě si po faulu na Jana Vaigla postavil trestný kop Martin Vaigl a trefil přesně ke vzdálenější tyči (2:0). Minutu na to, ale fauloval Mičkal v pokutovém území a domácí snížili z penalty na 1:2. O další dvě minuty později Jež krásně uvolnil Martina Vaigla a ten se nemýlil (1:3). To už jsme měli hru plně pod kontrolou a v 69. minutě jsme ji korunovali brankou na 1:4. Ukázkovou akci na jeden dotek, zakončil Petr Kabeláč. Ten již pouze nastavil nohu a nasměroval míč do prázdné brány. Poté již pouze hlavní rozhodčí neodpískal jasnou penaltu na Kabeláče a Jirka Vrána mohl definitivně dorazit Hutisko, ale z jasné pozice zklamal.

Vyhráli jsme zaslouženě po velmi dobrém a taktickém výkonu. Pozápasovou dohru měli hráči v restauraci u Ládika, kde si dali zasložené vítězné pivko a slivovičku. Paradoxně ale nejvíce oslavovali hráči "B" týmu Maty, Renda a Staňa, které musela servírka ve 23 hodin poslat domů. Ti měli ale zjevně málo a dále pokračovali ve své oslavě.

Sokol Hutisko-Solanec : SK Hrachovec "A" - 1:4

Vaigl Vladimír, Mičkal Lubomír, Konvičný Martin, Kundrát Radek, Tvarůžek Jiří, Mizera Vojtěch (Vaigl Radek), Jež Marek, Kabeláč Petr, Cahlík Michal, Vaigl Jan (Vrána Jiří), Adamík Radek (Vaigl Martin)

(DuJ, PeM)

—————

Diskusní téma: Pěkné tři body zpod Radhošťa

Datum: 18.05.2009

Vložil: Dušan

Titulek: Vaigl Vladimír (8,00)

velmi dobrý výkon, neudělal chybu i když měl dvakrát štěstí při střelách do tyče i břevna, vyboxoval několik závarů, prostě jistota v brance, penaltu nemohl chytit

—————

Titulek: Konvičný Martin (9,00)

tři zápasy po sobě vynikající, neudělal žádnou chybu, domácí diváci se ptali jestli hraje Baroš, ten hrál na Martina a neuspěl ani jednou, Martin ale musí jít na zem, nos má moc vzhůru

—————

Titulek: Mičkal Lubomír (7,50)

hlavičky zase stoprocentní, obranu řídil s přehledem, ve 44. minutě ale opustil prostor a Křenek trefil břevno, zavinil penaltu - ta ale byla velmi přísná, v závěru byl velmi hrubě faulován - bylo to na červenou kartu

—————

Titulek: Kundrát Radek (8,00)

dnes nepodstoupil tolik osobních soubojů jako v Brumově, domácí útočníci byli neškodní, ale i tak odvedl nadprůměr, chybu neudělal

—————

Titulek: Tvarůžek Jiří (8,00)

do 25. minuty bez chyby - Křenek byl z něho nešťastný, několikrát vyvezl míč a zacentroval, pak se ale zapomněl a domácí po jeho zakolísání trefili naštěstí pouze tyč, druhý poločas už chybu neudělal

—————

Titulek: Mizera Vojtěch (8,50)

už v 5. minutě utekl obraně po pravé straně a po jeho centru mohlo být 1:0, znovu jezdil po lajně, ve druhém poločase svůj výkon ještě vystupňoval, jeho strážce ještě teď vydýchává jeho rychlost, nutno ale podotknout, že jeho protivník byl tentokrát slabý

—————

Titulek: Jež Marek (7,00)

znovu hrál zezadu - není to ono, v 1. poločase dvakrát nedoběhl míč, ke kterému měl blíž, navíc se hodně utápěl v kličkách, dlouho držel míč zejména v obranném pásmu, na druhou stranu ale spoustu balónů vybojoval a nebál se ani chodit do tvrdých skluzů,ve druhém poločase vybídl ke třetí brance Martina Vaigla

—————

Titulek: Cahlík Michal (9,00)

dnes měl dobrý den a zahrál svůj zápas, je však otázkou, jestli udrží vysoku laťku, kterou si dnes nastavil, už v 5. minutě mohl slavit, ale z dobé pozice přestřelil - měl čas a střelu mohl umístit, místo rány z jedné, pak ale přišla výstavní rána do šibenice- která vyhnala z rohy všechny jarní pavouky, hodně podporoval útok a bylo z toho velké nebezpečí a čtvrtou brankou, kterou vymysleli společně s Kabelkou, udělali z domácích hráčů kuželky

—————

Titulek: Kabeláč Petr (8,50)

znovu prokázal své umění a zkušenosti, podržel, několikrát dobře nahrál a svůj výkon korunoval gólem do prázdné brány - to byla opravdu oku lahodící akce, které zatleskali i někteří neurvalí domácí příznivci, navíc na něj byla jasná penalta

—————

Titulek: Adamík Radek (7,50)

"neuhlídatelný metrákový chlap", tak jej nazval divizní trenér Brumova, ožil střelecky, ale v 17. minutě se zranil a musel opustit hřiště, do té doby neuhnul v žádném souboji, škoda, že na dva až tři týdny vypadne, zraněný kotník jej na hřiště nepustí

Titulek: Vajgl Jan (8,00)

začal velmi aktivně, nejprve dělovkou provětral rukavice domácího gólmana, pak obešel dva protihráče a brankáře trefil do nohou, ještě v prvním poločase si krásně zpracoval míč na prsou v souboji se stoperem, ten od něj odletěl jak papírový čert a hlavní rozhodčí odpískal faul - šel by sám na brankáře, v závěru už ubývaly síly a několik míčů už vypustil, byl určen na trestné kopy, ale zkušeně přepustil míč Martinovi, věděl v tom okamžiku, že to není jeho parketa

—————

Titulek: Vaigl Martin (8,50)

zaskočil z lavičky za Adama a zahrál skvěle, dal dvě branky - při té první trefil trestný kop krásně k tyči, při druhé jej vybídl ke skórování Cahel a Martin zkušeně proměnil, o poločase chtěl střídat, měl bolesti v koleně - dohrál a to svědčí o jeho velké vůli

—————

Titulek: Vaigl Radek (7,50)

střídal za Vojtu a ten nasadil vysokou laťku, Radek jezdil po lajně stejně a navíc přidal i tvrdé skluzy, nezklamal

—————

Titulek: Vrána Jiří (nehodnocen)

šel na hřiště na 11 minut a měl Hutisko dorazit, měl ihned šanci - Martin mu namazal moc dobře - Jiří to ale zazdil, asi byl nekoncentrovaný, 15 minut před střídáním stepoval připravený na lavičce, střídal ale až na druhý pokus - zapomněl si chrániče