Rekapitulace "A" týmu za rok 2009

09.01.2010 19:56

A tým vstupoval do jarních bojů s osmi body na kontě a malou šancí na záchranu. Týdeník Jalovec už předem odsoudil Hrachovec k sestupu do I.B třídy. Trenér měl ovšem jiný názor na záchranu a tak do týmu postupně dosadil navrátilce Libora Vránu a Jiřího Pšenicu z rakouského Maria Tarbel (druhý jmenovaný odešel do Zašové), Marka Ježe z Loučky, Davida Petrnka z Valašského Meziříčí a k tomu uzdraveného Petra Kabeláče a Michala Cahlíka. Už příprava naznačovala, že by tento tým mohl dosáhnout úspěchů.

Hned úvodní zápas s Lužkovicemi jsme vyhráli 1:0 díky brance Libora Vrány. Další kola jsme zajížděli do Nedašova a do Podkopné Lhoty, ale nezískali jsme ani bod, i když jsme podali velmi dobrý výkon. Potom následovala divoká remíza 4:4 v Příluku, když jsme nedokázali vyhrát, i když soupeř dohrával v osmi hráčích. Další zápas už ale tým začal šlapat na sto procent a v dohrávce vysoko zdolal Dolní Bečvu 5 :2. O tři dny později sice ztratil 2 body s poslední Lhotou po remíze 0:0 a vzápětí porazil nejlepší tým soutěže Lidečko 2:0. Z hlediska záchrany, byl ale velmi důležitý zápas na Hutisku, kde jsme domácí rozdrtili 4:1. Týden na to jsme vybojovali bod v Brumově, trefil se Vaigl Radek v poslední minutě. Čtyři kola před koncem už nám stačilo uhrát čtyři body, ale zádrhel přišel v Lukově. Na zápas jsme naložili rodiče a hráče přípravky k návštěvě ZOO, ale autobus skončil pět kilometrů před Lukovem, protože řidič zapomněl natankovat palivo. Další zápas nás čekal doma se silnou Vidčí a ten jsme vyhráli 2:1. Po proměněném pokutovém kopu Libora Vrány tři minuty před koncem. Zápas roku o přímý sestup nás čekal ve Valašské Bystřici a nám stačil bod k záchraně. V zápase, ve kterém jsme zahodili devět tutových šancí, jsme prohráli 3: 1 a rozhodnutí se odložilo na poslední kolo s Juřinkou. Už týden dopředu se vědělo, že Juřinka bude hrát naplno za Valašskou Bystřici. Zápas plný emocí jsme rozhodli už v první půli, kdy jsme vedli 4:0 a druhý poločas v pohodě dokráčeli k vítězství 5: 1. Juřinka navíc dohrávala bez dvou zraněných hráčů. Po tomto zápase vypukly velké oslavy, jakoby mužstvo postoupilo do vyšší soutěže.

Do nového ročníku tým vstoupil nabuzen vítězstvím v letním poháru OFS Vsetín. Tým postupně doplnili hráči Sovák Miroslav z Valmezu, Zimek Marian z Rožnova, Jež Marek prodloužil hostování z Loučky a v pátém kole Hrachovec koupil z Rakouského 1. FC MANK Klimenta Stanislava. Naopak tým opustili Vaigl Jan a Mizera Vojtěch do Valmezu, Hruška Michal do Loučky, polák Ryszka Martin do Poličné a Radovan Škabraha, který zamířil do rakouského angažmá. Další hráč, který opustil Hrachovec, Petrnek Ivo se nečekaně objevil hned v úvodním zápase znovu proti Juřince v její bráně. Zavoněly mu Halaštovy zlat'áky. Utkání se hrálo prakticky na půli hostí, trefili jsme pětkrát břevno a zazdili čtyři tutové šance a nakonec prohráli po chybách brankáře 1:3. Tohle nikdo nečekal a byla to dost velká sprcha pro tým, který se ale hned probral a za týden vyhrál s loňským účastníkem župního přeboru Vlachovicemi. Vinou zranění a nemoci museli cestovat do Vlachovic i hráči "B" týmu, Matuš Radek a Janošek René a měli velký podíl na důležité výhře. Další zápas jsme znovu nastupovali v improvizované sestavě a porazili Hutisko 1:0. Potom následovala série tří utkání s nejsilnější trojicí. V Lůžkovicích jsme zápas nezvládli, doma s Podkopnou Lhotou vyhráli a zápas ve Valašských Kloboukách prohráli 2:1, ale podali jsme nejlepší výkon sezóny. Klobouky jsou našlapány samými divizními hráči a my tam sahali minimálně po bodu. Na zápase byl i ligový delegát pan Holčák a ten zápas zhodnotil slovy: "Tak tohle utkání mělo župní parametry, dlouho jsem tak dobrý fotbal neviděl". Potom ale přišlo vystřízlivění a po špatném výkonu jsme brali bod doma s ještě horším Zubřím. Následně jsme prohráli ve Vidči, deklasovali 5:0 Lidečko a porazili Dolní Bečvu 2:0. V závěru jsme nestačili na slabé Příluky, porazili doma Lukov a dovezli bod z Brumovské škváry.

Tým se opíral hlavně o střelce Libora Vránu, který se trefil celkem 23 krát, k němu se ale nikdo nepřidal. Kabeláč se trefil šestkrát a pak následuje několik hráčů, kteří trefili bránu soupeře jen dvakrát a to je velmi málo. Po herní stránce dále mužstvo táhli Marek Jež, Miroslav Sovák, Petr Kabeláč, Radek Adamík, Martin Konvičný, ale ani ostatní nezůstali pozadu. Největší zklamání pro trenéra jsou nevýrazné výkony Petra Melichaříka, který dostal šanci, ale nechytil ji za pačesy. Zápas v Příluku vyměnil za alkoholové radovánky na Myslivecké chatě se svými kumpány a omluvil se pouhých deset minut před odjezdem.

Závěrem lze říct, že tento rok byl velmi povedený, soutěž jsme zachránili a tak se I.A v Hrachovci hraje už dvanáctým rokem. Podzim jsme skončili na pátém místě s 20 body (zápas s Juřinkou máme k dobru), ale trenér měl v plánu 25 bodů, takže plán na podzim nebyl splněn. Doufejme, že na jaře navážeme na dobré výsledky a už teď můžeme potěšit diváky, protože do týmu se vrací Guráš Martin a další hráči, kteří by se měli objevit v Hrachoveckém dresu jsou Melichařík Matouš a Nečas Emil.