Skvělá partie, nakonec ale bez bodu

13.09.2009 20:53

Dnešní utkání ve Valašských Kloboukách bylo až do 20. minuty vyrovnané a bez výraznějších šancí na obou stranách. Ve 21. minutě hlavičkovali domácí nad Vaiglovu bránu a pěknou akcí se přadvedla i nová posila v hrachoveckém dresu Stanislav Kliment, když vybojoval míč na půlce a domácí museli uklidit na roh. Ve 38. minutě Ladík boxoval, místo aby lehký míč chytil a Kliment hasil na poslední chvíli odkopem. V tu chvíli se hrál rychlý bojovný fotbal, přesto měli domácí mírně navrch.

Druhá půle předváděla oboustranně bojovný fotbal a již v 50. minutě nebezpečně vypálili domácí. Střela šla na štěstí těsně vedle. V 54. minutě zahrozil křižnou střelou Jež, bohužel jen těsně vedle. V 58. minutě byl sražen v pokutovém území pronikající Vrána, píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá. V 61. minutě Kabeláč zacentroval ze složité situace, Radek Vaigl vyhrál souboj a Vrána z otočky střílel nad. V 64. minutě ale Martin Vaigl špatně pokryl hráče, ten v plném běhu zacentroval a domácí šli přesnou hlavičkou do vedení – 1:0. Minutu na to se opět blýskl svým zákrokem Laďa, když vychytal domácímu Beňovi jasnou tutovku. V 68. minutě hasil Konvičný za cenu faulu a následný trestný kop z ideální vzdálenosti kopli domácí pouze nad. V 75. minutě založil pěknou akci Kliment, Konvičný zacentroval a Vrána se orientoval nejlépe – 1:1. V 83. minutě se uvolnil Libor Vrána, jeho střela šla ale těsně nad. V 88. minutě to již vypadalo na celkem spravedlivou dělbu bodů. Domácí ale í křižnou střelou k tyči strhli vítězství na svou stranu – 2:1.

Odehráli jsme v Kloboukách skvělou partii a za předvedený výkon se určitě nemusíme stydět. Gól, v závěru zápasu byl hodně nešťastný a pokud takhle budeme dále pokračovat, hodně soupeřů se může těšit. Těšit se můžou také fanoušci na příští sobotu, kdy doma hostíme celek Zubří.

Spartak Valašské Klobouky : SK Hrachovec "A" - 2:1

Vaigl Vladimír, Kliment Stanislav, Konvičný Martin, Kundrát Radek, Vaigl Martin, Melichařík Petr (Adamík Radek), Jež Marek, Sovák Miroslav, Vaigl Radek (Tavrůžek Jiří), Vrána Libor, Kabeláč Petr

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Vaigl Vladimír

v první půli ho obrana nechávala vyniknout, do žádné šance se ale domácí nedostali, dvakrát boxoval míč, místo aby jej podržel – to byly dvě slabší chvilky, které si vybral, za obdržené branky nemohl a navíc jednou vychytal kanonýrka Beňu

Konvičný Martin

dohrál s nakopnutým kotníkem, zase z něj vyzařovala jistota, v první půli domácí k ničemu nepustil, navíc nacentroval Liborovi na gól

Kliment Stanislav

tak to byl comeback se vším všudy, vůbec na něm nebylo znát, že rok nehrál, čisté odebírání míčů, přesné nahrávky, čtení hry, výlety dopředu, prostě Mičkala zastoupil víc než dobře

Kundrát Radek

s Klimentem si rozuměli, dobře se doplňovali a není mu co vytknout, dobrá práce

Vaigl Martin

v prvním poločase velmi dobrý, jednou u lajny situaci vyřešil herní situaci špatně, první gól padl z jeho strany, ale nemůžu mu to vyčíst – ze strany domácích to byla pěkná fotbalová akce

Melichařík Petr

nezklamal, ale ani nevynikl, problém mu dělali domácí stálou změnou pozice na hřišti, takže levý obránce měl hodně prostoru, zkrátka špatně přebíral hráče, je to pro něj zkušenost, tenhle soupeř byl hodně dobrý

Sovák Miroslav

soupeř mu nedal tolik prostoru, přesto se do kombinace dostával, v první půli měl střed hřiště celkem pod kontrolou – to hrál hodně ze zajištěné obrany, ve druhé půli už to bylo nahoru dolů, škoda, že nevymyslel finálku pro Libora

Jež Marek

někdy moc držel míč, měl hrát rychleji, míč od nohy, to na soupeře platilo, škoda úniku po pravé straně v prvním poločasu, tam to měl zabalit až do šestnáctky, ta akce volala po gólu, žlutá karta byla zbytečně – domácí naštěstí z trestňáku vysoko přestřelili

Vaigl Radek

vybojoval hodně balónů, ale taky špatně nahrával, před prvním gólem chtěl střídat, domácí se zmocnili míče a bylo 1:0

Kabeláč Petr

jak jsem už napsal, nahrál Radkovi, který se hlásil o střídání a domácí šli do vedení, v prvním poločasu špatně vyřešil přechod do útoku – vpravo měl Libora, ale hledal Radka Vaigla, který mu přeběhl – to byla chyba a domácí šli do brejku

Vrána Libor

vyrovnal na 1:1, kdyby ale pět minut před koncem trefil bránu, jelo by se nám domů veseleji, škoda, že jeho střela jen těsně minula branku

Adamík Radek

branka padla z jeho strany, ale vyčítat mu to nemůžu, stejně jako Martinovi, bylo to z plného běhu, kdy domácí trefili hlavou, jako střídající hráč ihned zapadl do hry

Tvarůžek Jiří

nebyl dlouho na hřišti, dvakrát zaspal, domácí mu dělali problémy z pravé strany a několikrát zahrozili