Strojvůdce Cahlík zahoukal třikrát

05.09.2010 22:04

V deštivou a sychravou sobotu vyjela hrachovecká lokomotiva do Hošťálkové, aby poměřila své síly v pátém kole mistrovského utkání okresního přeboru. Hráče po celou cestu provázela dobrá nálada a doufali, že si domů odvezou alespoň bod. Snad proto chtěl nehrající trenér Stanislav Benitéz Volek postavit do základní sestavy hned dvanáct hráčů. Když zjistil, že se trochu přepočítal, musel rozhodnout, který z těchto dvanácti hráčů doplní střídačku rezervy.  Navzdory připomínkám některých přítomných určil, že to bude jedna z největších posil z áčka Zbyněk Konvičný.

Do zápasu vstoupila obě mužstva rozdílně. Hrachovec s patřičným sebevědomím zisku šesti bodů z předešlých zápasů a Hošťálková s povinností vyhrát konečně první zápas sezóny. Hosté měli od začátku více ze hry. Snažili se kombinovat a hrát pěkný fotbal. Navzdory několika šancím ale nedokázali ani jednu proměnit. Domácí nebyli tak dobře technicky vybavení, ale i přesto si dokázali jednoduchou hrou vytvořit také pár příležitostí. Ty jim ale buď pochytal výborný gólman Láďa Vaigl, nebo je sami nedokázali proměnit a tak se šlo do šatny za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé poloviny zápasu vstoupil Hrachovec excelentně. Hned v 46. minutě se po rychlých přihrávkách na jeden dotek uvolnil Jarda Vaigl, nacentroval míč do šestnáctky, kde jej přesnou hlavičkou k tyči umístil Petr Cahlík - 0:1. Od té chvíle začali domácí drabat a chtěli vyrovnat. Hrachovec ale výborně bránil a nepustil Hošťálkovou do vyložené šance. V 80. minutě přišel pro domácí šok v podobě druhé branky Petra Cahlíka. Z dvaceti metrů přesnou střelou k tyči zvýšil na 0:2. Hned v 83. minutě dostal přihrávku na vzdálenost třiceti metrů od soupeřovy brány Peři. Nedokázal míč zpracovat, ten ale prošel šťastně ke komu? No přece k Petru Cahlíkovi a ten svým třetím gólem zvýšil na 0:3. No a aby toho nebylo málo, tak ještě v 87. minutě zařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Jarda Vaigl. Do konce utkání se už nic nezměnilo, a tak zápas skončil 0:4.

Sokol Hošťálková : SK Hrachovec "B" - 0:4

Vladimír Vaigl, Luboš Vašát, Milan Palička, Michal Hruška, Tomáš Janošek, Petr Melichařík, Jíří Tvarůžek (Tomáš Koliba), Martin Vykydal (Zbyněk Konvičný), Jarda Vaigl, Petr Cahlík, Jan Skalka (Tomáš Brázdil), Stanislav Volek

Hodnocení trenéra:

Všichni kluci makali a jezdili po zadku. Chtěli vyhrát a to se jim zaslouženě povedlo. Je potřeba vyzdvihnout výkon Petra Cahlíka a Jardy Vaigla. Na druhou stranu musím pokárat Peřiho. Posily z áčka chválit nebudu, aby nezpychly, ale Láďu Vaigla pochválit musím, je to tygr a ještě umí pobavit spoluhráče.

Titulek: zm.dám se jak psa

Chválím pěkně napsaný článek a také samozřejmě předvedený výkon. Souhlasím s trenérem, že můj výkon byl špatný a proto mě zítra očekávejte na tréninku. Přece jen si nechci nechat lokomotivu ujet nebo sedět v posledním vagóně :-)

—————

Vložil: Benitéz

Titulek: Ne já tě zmr........

Začni ze sebou něco dělat nebo budeš sedět na nástupišti a né ve vagóně. Ty musíš lokomotivu řídit a já ti budu přikládat ty p....éro.

—————

Vložil: Jarys

Titulek: pochvala

díky za dobrý fotbal a hlavně výkon kluci, pochvala trenérovi, ikdyž se na začátku trochu přepočítal:-) doufám že Lokomotiva nevykolejí a dojede až do cílové stanice z názvem 1.B třída :-D(beru to samozřejmě z nadhledem)...Musíme zůstat při zemi a myslet na další zápas s Ajaxem :-)