Tři body a důležitý krok k záchraně

08.05.2009 13:42

Velmi důležitý zápas o záchranu jsme začali velmi opatrně, hráli jsme dost defenzivně a hlavně záložní řada byla dost zasunutá.  Po 15. minutě jsme se začali více prosazovat, hlavně díky pravé straně, ale pořád vznikala velká díra mezi záložní řadou a útokem. Ve 21. minutě zařídil Mizera po krásné nahrávce Ježe vedení 1:0. Ale do poločasu bylo vyrovnáno, zblokovanou střelu hostujícího hráče vrátil hlavou do brány Vojkůvka.

Druhý poločas už byl z naší strany lepší a měli jsme mírnou převahu, kterou korunoval v 55. minutě Kundrát na 2:1. Vzápětí projevil svou zkušenost Kabeláč a zvýšil na 3:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Když Adamík hlavou zvýšil hlavou v 78. minutě  na 4:1, nikdo z přítomných diváků už nepochyboval nad jasným vítězstvím domácích. Jenže přišla hloupost, neukázněnost, úlet, nebo jak jinak to nazvat, Vaigla a jeho červená karta. Najednou hostům narostla křídla, vrhli se do útoku a po faulu Martina Konvičného v pokutovém území z penalty snížili na 4:2. Za okamžik mohli snížit z další šance, ale naštěstí pro nás hráč hostí minul. V poslední minutě byl faulován Martin Vaigl a Libor Vrána nařízenou penaltu bezpečně proměnil.

Vybojovali jsme tři body. Teď nás čeká těžký zápas v Brumově, s dalším soupeřem ze spodní poloviny tabulky. Jedeme tam vyhrát!

SK Hrachovec "A" : FC Dolní Bečva "A" - 5:2

Vaigl Vladimír, Mičkal Lubomír, Konvičný Martin, Kundrát Radek, Tvarůžek Jiří, Mizera Vojtěch (Vaigl Radek), Jež Marek, Vaigl Jan (Adamík Radek), Cahlík Michal (Vaigl Martin), Vrána Libor, Kabeláč Petr

(DuJ, PeM)

—————

Diskusní téma: Tři body a důležitý krok k záchraně

Datum: 08.05.2009

Vložil: Dušan

Titulek: Vaigl Vladimír (6,00)

dnes pustil dvě branky, za první gól nemohl, penalta byla taky dobře kopnutá, moc práce neměl, střely z dálky ho neohrozily, jistotu měl i v dobře hrající obraně

—————

Titulek: Tvarůžek Jiří (6,50)

hrál netradičně vlevo a splnil vše, co se od něj očekávalo, druhý gól, který dal Kundrát je i jeho zásluha

—————

Titulek: Mičkal Lubomír (6,00)

vrátil se po dvouzápasové přestávce a spolehlivě řídil obranu, trošku zaspal při prvním gólu - odražený míč šel za obranu, byla to těžká a nečekaná situace - štěstí pro hosty

—————

Titulek: Kundrát Radek (7,50)

výborně bránil, dobře a čistě odebíral soupeři balón, navíc nebezpečný při standardních situacích, jeho kladivo v prvním polačase volalo po gólu, ten ale dal po krásném centru - z jedné přesně trefil

—————

Titulek: Konvičný Martin (7,50)

zápas od zápasu jde nahoru, dnes zase výborné odebírání míčů soupeři, nejde přes něho přejít, několikrát dokonce vyvezl míč a hrozilo nebezpečí, faul, ze kterého se kopala penalta byl mimo pokutové území, hlavní rozhodčí nebyl v tomto zápase dobrý

—————

Titulek: Mizera Vojtěch (7,50)

svůj výborný výkon korunoval gólem - střela z jedné levou nohou pod břevno byla výstavní, hodně toho naběhal, pravá strana v prvním poločase velmi dobře pracovala, pak si řekl o střídání, ale zaslouženě

—————

Titulek: Jež Marek (4,00)

půl hodiny jsme o něm nevěděli, pak ale vymyslel krásnou přihrávku na Vojtu a bylo 1:0, druhý poločas si chodil pro míče, ale taky hodně balónů ztratil, dnes jen průměrný výkon - hrál hodně zezadu, jakoby měl ze soupeře velký respekt

—————

Titulek: Kabeláč Petr (5,00)

ze začátku jeden míč ztratil a pak nenahrál Vránovi a Honzovi na finálku, dokázal ale podržet míč - v tom je hodně platný, gól na 3:1 - to dokáže jen tak chytrý hráč jako je on, hrál se sebezapřením - kotník stále není dobrý

—————

Titulek: Vaigl Jan (4,00)

začal v záloze, ale tam to skřípalo, ztratil hodně míčů, ale na druhé straně žádný pořádný nedostal, moc to dnes nefungovalo s Ježem ani Liborem

—————

Vložil: Honza

Titulek: Re: Vaigl Jan (4,00)

tak je to v každém zápase že nedostane balon

—————

Titulek: Vrána Libor (6,00)

v prvním poločase si zvrtnul kotník a dobře, že dohrál, soupeř ho zdvojoval, neměl dostatek prostoru, ale bojoval a dřel, tak jak jej známe, tresný kop jen těsně lízl tyč, v závěru s přehledem uklidil míč z penalty

—————

Titulek: Cahlík Michal (5,50)

v desáté vteřině byl duchem asi ještě v šatně - odfláknul jistý míč - poslal jej přesně na nohu soupeře, pak se ale dostal do hry, posbíral několik vysokých míčů, stále od něj ale očekávám víc zodpovědnosti a odvahy něco vymyslet a hlavně dávat góly hlavou - to byla jeho chlouba, věřím, že mu to vyjde už teď v Brumově

—————

Titulek: Vaigl Radek (1,00)

i kdyby zahrál nejlépe, tak to, co udělal, neomluvím

—————

Titulek: Adamík Radek (5,00)

konečně se prosadil a to ho nastartuje, rval se skutečně o balón, jde a půjde nahoru

—————

Titulek: Vaigl Martin (7,00)

dnes šel na hřiště z lavičky jen na 12 minut, jeho chování na střídačce by mělo být vzorem pro ostatní - od první minuty hecoval, povzbuzoval, hlavně ale nekritizoval, žil s týmem, jako kdyby byl na hřišti - to je příklad pro ostatní, není ješitný ani urážlivý - vzorný příklad náhradníka, 12 minut na hřišti odjezdil a odmakal