V Hrachovci se hrál karetní mariáš

12.10.2009 22:50

V Hrachovci se v sobotu odehrál velmi tvrdý boj z obou stran a z obou stran na hranici únosnosti. Velký podíl však má trojice rozhodčích Havránek, Mikula a Malota. Ti rozdali v průběhu zápasu třináct žlutých karet, ale žádnou červenou a zápas zcela nezvládli. Podle KFS a komise rozhodčích jsou tito rozhodčí nejlepší, ale jak Hrachovec, tak Dolní Bečva má velké výhrady k řízení zápasu touto trojicí.

Úvod zápasu byl opatrný, žádné mužstvo se nedostalo do vyložené šance. Za zmínku stojí pouze Šenova střela, kterou na poslední chvíli zablokoval Adamík a žluté karty pro Vránu a Adamíka. Ve 40. minutě Kabeláč narazil Radku Vaiglovi, ten ale přestřelil. Minutu na to utekl Konvičný, ale Kabelkovu tutovku Rauscher vytlačil mimo tyče. Z následného rohového kopu se v šestnáctce zorientoval Michal Cahlík a prostřelil na 1:0.

Druhý poločas měl opět velmi opatrný začátek, hosté se ale začali více osmělovat a hrát dopředu. To domácí hráče deprimovalo a strachovali se o výsledek. Hlavní rozhodčí vytahoval jednu kartu za druhou, ale závěr zápasu zcela nezvládl. Nejprve jeden z hostujících hráčů tvrdě atakoval Cahlíka. Ještě před tím stihl Adamík srazit Šenu a to zavánělo druhou žlutou kartou a následně červenou. Emoce na hřišti vzplály naplno, když domácí Zbyněk Konvičný, poslal k zemi tvrdým skluzem jednoho z hostujících hráčů a taktéž spatřil v ruce sudího žlutou kartu. Patnáct minut před koncem poslal Kabeláč skvělým míčem do šance Vránu, ten ale těžký míč zpracoval s pomocí ruky a hlavní rozhodčí udělil Vránovi druhou žlutou kartu. Sudí Havránek ale byl tak zmatený, že mu červenou kartu neudělil. V 85. minutě proměnil Kabeláč finálku na 2:0 a pro hosty se hřiště změnilo v boxerský ring. Nejprve byl ošklivě faulován Vrána a domácí trenér jej raději stáhl z hřiště. To co se ale stalo v 91. minutě, do fotbalu rozhodně nepatří. Hostující Kozák (číslo 14) před zrakem kamery TV Beskyd udeřil pěstí Adamíka, ale pomezní Mikula jako by oslepl a nic neviděl. Vzápětí hlavní rozhodčí ukončil a upaloval do šaten. Utkání bylo vyhrocené a oboustranně tvrdé, ale trojice rozhodčích zápas nezvládla, buďme ale rádi, že se žádný z aktérů nezranil.

SK Hrachovec "A" : FC Dolní Bečva – 2:0 (1:0)

Vaigl Vladimír, Vaigl Martin, Vaigl Radek, Kabeláč Petr, Jež Marek, Kliment Stanislav, Adamík Radek, Konvičný Martin, Vrána Libor, Sovák Miroslav, Cahlík Michal, Melichařík Petr, Matůš Radek, Cahlík Petr, Konvičný Zbyněk, Brázdil Tomáš

Rozhodčí:

Havránek Milan, Malota Vladimír, Mikula Milan

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Vaigl Vladimír

druhá nula na kontě znamená, že brankář a celá obrana pracuje dobře, v prvním poločase mu Adamík pomohl, ve druhém ho ohrozila jen hlavička soupeře střely z dálky, tvrdý souboj Šena - Vaigl vyhrál Laďa, Šena musel o poločase střídat

Konvičný Martin

desátá vteřina zápasu a špatná nahrávka, potom měl dobré úniky po pravé straně, ale zase špatné rozehrávky, potom tutovka na Kabelku, ale znovu kazí rozehrávku, nebyl to špatný výkon, ale vždy se potopí nějakou minelou, po zranění ale dlouho nehrál, stejně ho ale chválit nebudu, je to hráč, který má na divizi a tak musí na sobě více pracovat i po zranění

Kliment Stanislav

obranu řídil dobře, několikrát vyrazil dopředu, snažil se, ale kazil i přihrávku, v závěru nešel do souboje, ale pozor, ozvalo se bolavé koleno, tak buďme rádi, aby byl v pohodě za týden v Příluku

Adamík Radek

minulý týden jsem jej vyhlásil nejlepším hráčem, na jaře v Příluku dostal známku 1, byl zralý na "C" tým a navíc se nesmířil s kritikou, ale dnes je jako hráč úplně někde jinde a opět nejlepší, tvrdé souboje neprohrává, dokáže si na hřišti sjednat respekt, hraje na hranici únosnosti a to je trend moderního hráče, už dva zápasy obstála obrana na jedničku a Radek opět kraloval

Vaigl Martin

obrana pracuje výtečně a Martin je její součástí, znovu předvedl dobrý výkon, hosté za celý zápas tutovku neměli a to svědčí o skvělé práci celé obranné čtyřky

Vaigl Radek

ve 38. minutě mohl dát gól, ale přestřelil Kabelkovu nabídku, znovu bojoval, dal do zápasu srdce, ve druhé půlce dal soupeři ostrým zákrokem najevo, že se nebojí protihráče, který hraje tvrdě, pak šel do střídání

Sovák Miroslav

nedostal se do blízkosti hostů, přesto mu těžko někdo odebral míč, jeho technika je na vysoké úrovni, kombinačně mu seděl první poločas, ve druhém už míč tolik nepodržel

Jež Marek

dobře i špatně, když má jít do hráče a obejít ho, tak to neudělá, potom se pustí do souboje se třemi protihráči a míč ztratí, musí sám vyhodnotit, kdy má hrát na jeden, maximálně dva doteky a potom si vzít míč a jít přímočaře do šestnáctky soupeře, kvalitu na to má a několikrát to ukázal i v tomto zápasu, mokrý terén by mu měl sedět, dnes to tak ale nebylo

Cahlík Michal

dal první gól, pomalu se dostává do herní pohody, v závěru mu ale chyběly síly

Kabeláč Petr

ve 42. minutě nás mohl dostat do vedení, ale Rauscher ho vychytal, hýřil aktivitou, v závěru poslal Liborovi nádherný centr a když jej neproměnil, musel sám v 85. minutě rozhodnout zápas

Vrána Libor

Libora si teď soupeř hodně hlídá, ale tvrdá hra mu nevadí a dokáže se s tím vyrovnat i tvrdě atakovat soupeře, v závěru mu odskočil centr Kabelky na ruku a aktivní pomezní Mikula tak dlouho mával praporkem, až sudí vytáhl žlutou kartu, byla to již jeho druhá v zápase, ale štěstí, že trojice rozhodčích byla tak dezorientována karetním mariášem, že už ani nevěděla, komu žluté obrázky rozdělovala

Melichařík Petr

naskočil do rozjetého vlaku, potáhl ale jen jeden míč, do šance se nedostal

Konvičný Zbyněk

přišel na hřiště, když byl ostře faulován Cahlík Hajdou a po dvaceti vteřinách ho přejel ostrým skluzem a dal mu co proto, dobře, že tak mladý hráč se nebojí vrátit tvrdou hru soupeře a nebojácně jde do souboje

Matůš Radek

nehodnocen

hrál minutu, na lavičce stále hecoval spoluhráče, po zápase si ze srandy rýpnul do trenéra, že ho nechal dlouho mrznout na lavičce, asi viděl kamarády u bufetu, jak konzumují lektvar zvaný slivovice, po zápase to ale dohnal, hodně mu chutnalo a to dnes všem hráčům - důležité tři body s dobrým soupeřem