V Podkopné se nevyhrává

07.04.2010 21:00

Zápas v Podkopné Lhotě jsme nezvládli. I když domácí připravili hrací plochu velmi dobře, přes to jsme nedokázali bodovat.

Začátek začali lépe domácí, Zimek ale jejich vysoké míče s přehledem likvidoval. Potom ale domácí zahrávali přímý kop, což je jejich velmi silná stránka, Zimek se srazil s vlastním obráncem a domácí hráč hlavou otevřel skóre – 1:0. V poli jsme sice domácí mírně přehrávali, ale do koncovky jsme se v první půli vůbec nedostali a tak se v 35. minutě opět prosadili domácí. Vysoký míč naše obrana nejprve odvrátila, ale pohotový domácí hráč přímo z volleye propálil vše, co stálo v cestě – 2:0. Zbytek poločasu už se dohrával v poklidu, pouze Vrána vyzkoušel ze 40 metrů pevnost zábran a ještě si stihl vykoledovat žlutou kartu.

Druhý poločas jsme začali aktivně a tlačili jsme se před domácí bránu. Domácí se až po deseti minutách osmělili do útoku a hned z toho byla penalta. Adamík fauloval domácího hráče a vypadalo to na debakl. Domácí hráč ale nepochopitelně poslal velmi slabou střelu o dva metry vedle. V 60. minutě střídal Melichařík a již po dvaceti vteřinách na hřišti mohl skórovat, jeho střela ze šestnácti metrů ale pouze lízala břevno. Poté pálil Zbyněk Konvičný, Libor Vrána, několik centrů nenašlo svého adresáta, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Dvě minuty před koncem z dobré pozice hlavičkoval Petr Cahlík, brankář ale vytěsnil a následnou dorážku poslal Melichařík vedle.

Prohráli jsme zaslouženě, za celý první poločas jsme neohrozili bránu. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, ale koncovka byla žalostná. Teď je třeba se z tohoto utkání otřepat, protože již v sobotu nás doma čeká těžký zápas s vedoucím celkem soutěže Valašskými Klobouky. Hraje se v 15:30 a zveme všechny diváky na první jarní utkání na domácí půdě.

Metropol Podkopná Lhota : SK Hrachovec "A" – 2:0

Zimek Marian, Navrátil Michal, Adamík Radek, Hruška Michal, Tvarůžek Jiří, Jež Marek, Cahlík Michal, Vrána Libor, Vaigl Martin, Konvičný Zbyněk, Vaigl Radek, Melichařík Petr, Cahlík Petr

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra

Zimek Marian

při první brance se srazil se spoluhráčem a hned jsme inkasovali, při druhé brance nereagoval - střela byla velmi prudká a ještě k tyči, jinak už nic složitějšího neřešil, centrované míče stahoval bez problémů

Navrátil Michal

v soubojích důrazný, pozice pravého obránce mu moc neseděla, i když neudělal žádnou chybu, taky ani dopředu nic nevymyslel, přesto patřil mezi lepší hráče

Adamík Radek

v bojovnosti nejlepší hráč, při první gólu nedokázal uklidit míč do bezpečí, ve druhé půli udělal penaltu, i když to domácí hráč trochu přihrál, přesto nesklamal

Hruška Michal

špatně obsadil protihráče při standardních situacích, domácí několikrát hlavičkovali úplně volní, neseděl mu ani terén, nebyl to dobrý výkon, navíc jedna připomínka k rozhodčím – to on nedělá

Tvarůžek Jiří

jako by na hřišti nebyl, souboje prohrával, byl měkký, tento výkon by nestačil ani na III. třídu, musí přidat a to ihned, tréninková pauza se projevila

Jež Marek

od první minuty chtěl hrát, obešel tři protihráče a pak se utopil v kličkách, snaha mu nechyběla, jednou dobře vystřelil, pak se ale vytratil

Cahlík Michal

začal hrát až 30 minut před koncem, do té doby o něm soupeř nevěděl, to už jsme tlačili a vytvořili jsme si šance, takhle měl hrát od první minuty

Vrána Libor

i když byl před zápasem upozorňován, že Toman nesnese mluvení, nedal si říct a ve 30. minutě viděl žlutou kartu, soupeř ho fauloval a Libor se nechal otrávit, jen jednou vystřeli a to až ze 40 metrů, když jsme začali tlačit, trochu se zlepšil, ale tentokrát to nebyl Libor, jak jej známe

Vaigl Martin

před gólem zbytečně zakopl míč do autu a z následné rozehrávky dali domácí gól, potom zapadl do průměru a také diskutoval s rozhodčím

Konvičný Zbyněk

asi 12 minut před koncem jeho hlavička skončila těsně vedle, ustál hodně soubojů s důraznými protihráči a schytal spoustu ran, někdy se ale nechal lehce obelstít, to musí zlepšit, špatné to nebylo, kdyby ale lépe četl hru, mohl skórovat – byl pozdě na zadní tyči, kam míč prošel

Vaigl Radek

absolutně nesplnil, co měl hrát, v prvním poločase byl neviditelný, za zmínku pouze stojí jeho pokus o nůžky v pokutovém území, nejenže míč netrefil, ještě při tom tvrdě spadl na záda, jen bojovnost, se kterou vždy vyrukuje, dnes na Lhotu nestačila

Melichařík Petr

šel na hřiště s jasnými pokyny a ty splnil, navíc měl dát gól, již po 20 vteřinách na hřišti jeho střela lízala břevno, od jeho příchodu jsme začali tlačit a ještě v závěru mohl skórovat, mohl být Žolík, chybí mu ale více bojovnosti a nasazení, dnes ale celkem spokojenost

Cahlík Petr

hned se zapojil do ofenzivy, jeho hlavička byla gólová – brankář ale se štěstím vytěsnil, vždy, když jde na hřiště, tak se dostane do šance, jen to proměňování mu dělá problémy