Vítězná premiéra trenéra Mattyho

17.06.2010 22:56

Trenér domácích si trajdal někde po světě a taktovku svěřil svému asistentu Radku Matůšovi řečenému Matty. Ten jeho důvěru rozhodně nezklamal, ale neměl to vůbec jednoduché. Jeho úspěch není náhodný, už při trenérském kurzu byl nejsvědomitějším posluchačem a stal se premiantem třídy. Své znalosti uplatnil také u rezervního týmu a má lví podíl na postupu do okresního přeboru. Starosti měl už před utkáním, protože se mu omluvili Navrátil s Gurášem a Libor Vrána do poslední chvíle nevěděl, zda ho do hry pustí bolavé koleno.

Rezerva Brumova  připomínala juniorku a působila tak příliš kontrastně proti našim třicátníkům. Hrála ale výborný fotbal a v poli byla určitě lepším týmem, v útoku ovšem bezzubá. Naopak Hrachovec si vytvořil více šancí. V 15. minutě Michal Cahlík z pravé strany krásně našel Emila Nečase a jeho oblouček neměl chybu - 1:0. Ve 22. stejný hráč pohotovým volejem minul. Pak se ale dostali ke slovu hosté a v rozmezí 25. až 30. minuty zahrávali tři rohy a stejný počet standardek. Po půlhodině hry odstoupil Nečas pro zranění lýtka a ofenzíva tím značně utrpěla. Ve 35. minutě chyboval Martin Vaigl, útočník Brumova naštěstí špatně zpracoval míč. Ve 40. minutě soupeř nastřelil tyč a z protiútoku šel sám na bránu. Radek Vaigl, ale zvolil tu nejhorší variantu, zakončení a klička do lajny mu nevyšla.

Druhou půli otevřela slabá hlavička soupeře, se kterou si Marian Zimek snadno poradil. V 52. minutě Libor Vrána zkoušel z úhlu překvapit brankáře, byl z toho ale pouze roh. Po hodině hry se začalo přiostřovat a sudí Polaštík začal tasit žluté karty, aby některé horké hlavy zchladil. Hra se začala kouskovat, Hrachovec se zaměřil na obranu a Brumov pustil jen do jedné vyložené šance, kterou ovšem Marian bravurně kryl. Rozhodčí pak zřejmě pospíchal sledovat večerní utkání MS ve fotbale, protože zápas zbytečně neprodlužoval, což nám pochopitelně nevadilo.

Hrachovec potvrdil vítěztví z Hutiska a nebýt zbytečné ztráty v Lukově, mohlo se ...

Hrachovec "A" : Brumov "B" 1:0 (1:0)