Vítězství v derby nám ulehčili nedisciplinovaní hráči domácích.

10.09.2012 11:02

TJ Poličná  - SK Hrachovec  0 – 2 / 0-2 /

První derby v této sezóně proběhlo na hrbatém, betonovém hřišti v Poličné, kde na sebe narazily celky s opačnými ambicemi. Naši fotbalisté pomýšlejí na postup zpět do 1.A. třídy  a domácí celek, momentálně na chvostu tabulky, již nyní  střádá plány na záchranu.

Začátek utkání byl velmi rozpačitý ,místy zcela nudný, tak jako reprezentační zápas ČR v Dánsku. Až ve 22 minutě  prověřili dvěma výbornými střelami domácí útočníci brankaře L. Vaigla, který nás opět podržel. Hrachovečtí odpověděli stejnou zbraní  na opačné straně a taktéž prověřili domácího gólmana Vondráka. Ten  inkasoval  až  po třetí střele  a to z kopačky M.Cahlika 0 - 1. Pěkné fotbalové  akce předvedli  hráči  až  ke konci  druhého poločasu .A to když nejprve sólový slalom z půlky hřiště v podání  D. Vargy  a jeho typické  hokejové zakončení do blafáku překazil brankář domácích. V zápětí  na opačné straně po centru ex-hrachoveckého P. Melichaříka minul hlavou branku Žilinský. Druhý blafák , po centru Z.Konvičného a prostrčení E. Nečase,  již Davidovi Vargovi  vyšel a tak se šlo do kabin veseleji 0- 2 .

Druhý poločas se dal očekávat tlak domácích , ale byli to hrachovečtí fotbalisté, kteří ovládli  hru . Střely M. Cahlika , D. Volka a D. Vargy  těsně minuly branku Poličné , která po nesmyslném vyloučení  Barteckého neměla již na zvrat v utkání . Snad jen šance  F. Černocha ještě mohla zdramatizovat konec utkání, ale Láďa Vaigl opět podržel hostující celek. Další útoky a přečíslení domácí obrany naši hráči nevyužili a tak se o rozruch postarali jen nedisciplinovaní hráči domácích , kteří neustále slovně uráželi hlavního sudího p. Nevrlu , který neodpískal na obou stranách asi 4 jasné  šlapáky /dle jeho názoru se asi  nejednalo o faul??? Nevím…./ poznámka autora / .A tak  komisař utkání p. Novák a cca 200 diváků již jen přihlíželi frašce v podání domácí střídačky a O. Marka, který se nechal nesmyslně vyloučit 5. min před koncem utkání, kdy bylo o vítězi utkání již dávno rozhodnuto