Vrána dvakrát červený

25.04.2010 20:43

Začátek zápasu s Vidčí začali domácí velmi laxně a tak jako první zahrozili hosté, střelu z dvaceti metrů vyboxoval Zimek na roh. V 15. minutě byl faulován Vrána a z pětadvaceti metrů trefil přesně – 1:0. Ve 23. minutě zacentroval nadějně Tvarůžek, Konvičný ale pálil vysoko nad. Ve 26. minutě se míč odrazil ke Gurášovi, jeho střela ale skončila na boční síti. Hned na to zahrozili hosté, Kramoliš ale na malém vápně tutovou šanci spálil. Ve 30. minutě mohlo být srovnáno. Zimek si ale s tutovku hostí poradil. Ve 42. minutě srazil Petružela Tvarůžka a kopala se penalta proti hostům. Vrána zvolil střelu doprostřed brány a tu gólman chytil.

Úvod druhé půle se odehrával převážně ve středu hřiště. Až v 63. minutě centroval Tvarůžek, Vrána ale hlavičkoval nad. V 68. minutě přišla chvíle Michal Cahlíka. Ten se krásně uvolnil, gólman ale jeho ránu vyrazil a následnou dorážku poslal Guráš do zábran. Hosté zahrozili až v 78. minutě hlavičkou Urbana po rohovém kopu. V 85. minutě šel po druhé žluté kartě do šaten Vrána a v 91. minutě ho do sprchy doprovodil s červenou kartou také Guráš a domácí dohrávali v devíti.

Hrachovec dnes nepodal optimální výkon. Hosté se prezentovali velmi tvrdou hrou až na samé hranici únosnosti. Už v první půli měl jít do šaten hráč hostí Urban, když loktem trefil Vránu do nosu a ten byl deset minut ošetřován, protože mu neustále tekla krev. V závěru první půle byl hrubě faulován Tvarůžek před zraky pomezního Bělunka, ale ani tento faul nebyl potrestán, i když to volalo po červené kartě. Za ostré fauly rozhodčí hosty netrestal, domácí hráče naopak za protesty vyloučil. KFS Zlín nominoval rozhodčí až z Brna a vynaložené finanční náklady pro klub jsou díky tomu značné. Pokud bude KFS pokračovat v takových obsazeních rozhodčími i nadále, vyprázdní brzy oddílům již tak provětraná konta. V době finanční krize, kdy se pro sport hledají velmi obtížně finanční prostředky, stojí tento přístup k hlubšímu zamyšlení.

SK Hrachovec "A" : Vidče – 1:0

Zimek Marian, Navrátil Michal, Hruška Michal, Hruška Michal, Vaigl Martin, Vaigl Radek, Konvičný Zbyněk, Cahlík Michal, Tvarůžek Jiří, Jež Marek, Guráš Martin, Vrána Libor, Melichařík Petr, Fabian Martin, Brázdil Tomáš

Rozhodčí:

Kopetka Tomáš, Hovorka Radek, Bělunek Petr, delegát svazu - Holčák Josef

(DuJ, PeM)

Hodnocení trenéra:

Zimek Marian

v první půli chytil Kramolišovi tutovku, potom na něj šel sám hráč soupeře, Mário ale exceloval, velmi dobrý výkon, má zásluhu na dnešním vítězství

Vaigl Radek

obranné úkoly a hlídání Kramoliše se zhostil velmi dobře, několikrát sice špatně rozehrál, úkol ale splnil, tvrdostí se vyrovnal hráčům Vidče, Kramoliše u střídaček velmi tvrdě atakoval v souboji o míč, velmi důrazný hráč

Navrátil Michal

zaskočil na pozici stopera, v prvních deseti minutách mu míč dvakrát odskočil, ale otřepal se z toho a pak už hrál velmi dobře

Hruška Michal

odvedl špinavou neviditelnou práci pro tým, ve vzduchu bezchybný, Navrátilovi čistil prostor, v první půli poznal tvrdou hru soupeře, když byl u šaten tvrdě faulován

Vaigl Martin

hosté šli sami na Zimka po jeho chybě – podběhl balon, potom už chybu neudělal

Tvarůžek Jiří

dnes nejvíce poznal tvrdou hru soupeře, zejména druhý ostrý faul u pomezního Bělunka volal po červené kartě, další ránu schytal od brankáře a byla z toho penalta, jeho míče z pravé strany byly pro soupeře velmi nebezpečné

Jež Marek

dnes se více rozčiloval, než hrál, když nás soupeř chvíli ve středu pole přehrával, tak místo toho aby zabral a makal, tak kecal, kritizoval a ztrácel míče

Cahlík Michal

druhý poločas se uvolnil a mohl skórovat, ale jedna kloudná akce za celý zápas je málo, střed hřiště jsme dnes neměli, špatně rozehrával

Konvičný Zbyněk

vyhlavičkoval jistý gól , Tvardova hlavička šla do brány - nevadí, odvedl dobrou práci a v obranné fázi vyhrál dost vysokých soubojů

Vrána Libor

v 10. minutě dostal ránu do nosu, ve 25. minutě se nádherně trefil do šibenice, ale penaltu řešil doprostřed brány – špatná volba, pak se vytratil, protestoval a dostal žlutou kartu, v 86. minutě to završil, zakopl školácky míč a v Lidečku si nezahraje, velmi hloupé vyloučení

Guráš Martin

teď si také odpočine, hraje s bolavým tříslem, ale mohl to udělat i jinak, než se nechat vysypat a ještě k tomu v 91. minutě, stejně hloupé jako u Libora, tak zkušení hráči by měli ustát tvrdou hru soupeře