Béčko potvrdilo, že do okresu patří

30.08.2010 21:50


Od nedělního rána byly v Hrachovci slyšet podivné zvuky a nikdo nevěděl co se to děje. Později se zjistilo, že hrachovecké béčko od brzkého rána zatápělo pod kotlem lokomotivy, aby mohla opět vypustit páru proti jednomu z nejkvalitnějších celků okresního přeboru Ratiboři.

Oproti předchozím neúspěšným zápasům se Hrachovec zaměřil více na obranu. Obraná čtveřice Luboš Vašát, Milan Palička, Tomáš Janošek a Michal Hruška vytvořili nedobytnou tvrz. Před touto čtveřicí se poprvé objevil ve velmi nezvyklé roli defenzivního středního záložníka Peři. A od první minuty dokazovali soupeři, že to nebude mít jednoduché. Ve 12. minutě se sice hosté dostali do dobré šance, ale naštěstí mířili jen těsně vedle. V 18. minutě po zpětné přihrávce Radka Vaigla vyslal z deseti metrů svoji dělovku Zbyněk Konvičný, ta však rozevlála pouze zábrany hostů. Ve 38. minutě byl po pěkné akci faulován v šestnáctce Radek Vaigl a rozhodčí správně nařídil penaltu. Tu proměnil Vojta Mizera střelou, která lízla břevno. Od této chvíle měl Hrachovec více ze hry. Ratiboř však dokázala čelit výborné ofenzivě domácích a tak se šlo do šatny za stavu 1:0.

V druhé polovině zápasu se hra obou celků vyrovnala. Hrál se pěkný fotbal bez výrazných šancí na obou stranách. Až v 55. minutě po nepřesné přihrávce do šestnáctky, nevzdal šanci Petr Cahlík, svým důrazem vybojoval míč a zvýšil na 2:0. V 58. minutě hráč hostů nacentroval míč do malého vápna, Palička na něj nedoskočil, obránce Hruška nestačil zareagovat a Pala dorážkou snížil na 2:1. Hosté ucítili šanci vyrovnat a zařadili nejvyšší rychlost. Hrachovec se dostal pod tlak. Obrana domácích s vypětím všech sil odolávala tlaku soupeře. V 80. minutě mohl rozhodnout zápas po rychlém samostatném úniku přes půl hřiště Radek Vaigl. Špatnou kličkou ale nedokázal obejít brankáře a doběhl s míčem až za postraní čáru. Ratiboř znovu tlačil. Hrachovec se nevzdával a s pomocí všech hráčů bránil urputně výsledek 2:1. Když už běžela 93. minuta, byl faulován hráč Hrachovce dvacet metru před bránou hostí. K přímému kopu se postavil Zbyněk Konvičný a s pomocí teče ve zdi zvýšil na konečných 3:1.

Hrachovecké béčko ukázalo, že do okresního přeboru patří. Každý hráč udělal pro vítězství maximum. Nebudu jednotlivě nikoho chválit, protože by si to za tento zápas zasloužili všichni. Pokud budeme bojovat a přidáme k tomu alespoň jeden trénink týdně, dočkáme se i vítězství venku.

SK Hrachovec B : Sokol Ratiboř - 3:1

 

Sestava:

Vladimír Vaigl, Luboš Vašát, Milan Palička, Michal Hruška, Tomáš Janošek, Petr Melichařík, Vojta Mizera, Zbyněk Konvičný, Jarda Vaigl, Petr Cahlík, Radek Vaigl, Stanislav Volek, Jan Skalka, René Janošek, Martin Vykydal, Tomáš Brázdil

 

 

(V.S.)

—————

Zpět