Blíží se rajónová očista

09.03.2011 10:26

Každoročně se po ukončení zimní údržby provádí rajónové čistění místních komunikací. V roce 2011 tato akce připadla na termín od 14. do 31. března na území města a od 4. do 20. dubna v místních částech Valašského Meziříčí.

Očista místních komunikací, chodníků a parkovišť ve Valašském Meziříčí bude prováděna denně od 6 hodiny ranní do 15 hodiny odpolední. Jako rezervu pro potřebu dokončení plánovaných akcí je vyhrazena doba od 15 do 17 hodiny. Město je rozděleno do 5 úklidových bloků.

„Již od pondělí 7. března jsou na komunikace umísťovány přenosné dopravní značky tak, aby občané znali termíny s dostatečným předstihem,“ vysvětlil referent odpadového hospodářství Michal Lysák. Pro úklid budou využívány především kapacity firmy TS Valašské Meziříčí s.r.o. Podílet se na něm budou také pracovníci městských Technických služeb p.o., jejichž úkolem bude vyčistit zelené plochy města. „Do úklidu budou nasazeny 2 silniční zametací vozy, 2 chodníkové zametací vozy a 21 pracovníků obou organizací,“ konstatoval mistr provozu komunikací TS Valašské Meziříčí s.r.o. Petr Táborský. „Prosíme řidiče, aby ve dnech uvedených na dopravním značení odstavili svá vozidla mimo danou lokalitu. Doporučujeme parkoviště u hřbitova, fotbalového stadionu a sokolovny. Pokud řidiči vozidla nepřeparkují, budou nejprve upozorněni městskou policií. V případě, že ani poté tak neučiní, bude přistoupeno k uložení pokuty,“ sdělil Michal Lysák.

Více trpělivosti musí mít občané bydlící v okolí státních a krajských silnic I.-III. třídy (například ulice Vsetínská, Masarykova, Sokolská, Rožnovská, Nádražní nebo většina páteřních komunikací v místních částech), jejichž správci (Ředitelství silnic a dálnic ČR a Ředitelství silnic Zlínského kraje) plánují úklid komunikací až po uplynutí zimního období stanoveného zákonem, tedy po 1. dubnu.

 

Zpravodaj LIVE

 

Hrachovec

14. - 15. dubna 2011

—————

Zpět