Cyklostezka Bečva protne město

23.04.2009 17:06

Stavbu cyklostezky Bečva dnes symbolicky zahájili v parku Abácie. Zdejší úsek bude měřit 7,6 kilometru a rozdělen bude do dvou etap – první povede od hranice s Jarcovou po soutok Rožnovské a Vsetínské Bečvy, druhá od soutoku do Hrachovce, sousedícím s katastrem obce Zašová.

„Náš úsek přispěje k propojení celého regionu Vsetínska, od Velkých Karlovic po Bečvy,“ připomíná místostarosta Jiří Pernický. „Zároveň pomůže vyřešit cyklistickou dopravu v našem městě, protože na tuto páteřní naváže síť místních cyklostezek. Také na její přípravě usilovně pracujeme.“

Úsek od Jarcové bude sledovat převážně železniční trať. Druhá etapa povede z větší části proti proudu Rožnovské Bečvy. Její součástí bude lávka pro pěší, vybudovaná na místě bývalého přemostění, které v roce 1997 strhla velká voda. Uvnitř města projektanti využijí stávající komunikace, v okrajových částech vznikne zbrusu nová stezka o šířce 3 metry, s kvalitním asfaltovým povrchem vhodným pro cyklisty, bruslaře i skateboardisty.

První vyznavači aktivního pohybu by se po nové cyklostezce měli projet příští rok v květnu. „Její stavba přijde na 48 milionů korun. Dvaačtyřicet milionů město získalo z evropských fondů, zbytek vynaloží z vlastních zdrojů,“ sdělil koordinátor dopravních staveb městského úřadu Aleš Cáb. Hlavním dodavatelem se na základě výběrového řízení stala Alpine CZ, stavební společnost.

Právě probíhající úvodní etapa si vynutí smýcení přibližně 65 stromů různého stáří a původu. „Náhradou necháme v jiném úseku cyklostezky vysadit 70 stromů, takže zde vznikne alej,“ informoval Aleš Cáb.

 

Zpravodaj LIVE: Cyklostezka Bečva protne město

—————

Zpět