Derby? Kéž by!

20.09.2010 22:37

Pro Hrachovec a Střítež by měl být zápas dvou sousedních vesnic svátkem a hráči by měli ukázat to nejlepší, co dokážou. Nestalo se. Hrachovec hrál od začátku špatně. Hráči si nedokázali nahrát, podržet míč a ani výrazně ohrozit bránu soupeře. Domácí nehráli taky nic světoborného, ale stačilo jim pouze využívat chyb soupeře. V 36. minutě nahrál stoper Milan Palička zdánlivě jednoduchý míč obránci Tomáši Janoškovi, ten o něj v souboji školácky přišel a útočník Stříteže postupoval sám na bránu. Brankář Vladimír Vaigl ovšem předvedl výborný zákrok. Míč se ale se štěstím dostal k druhému hráči domácích Melichaříkovi a ten se do prázdné brány nemýlil - 1:0. Hrachovec měl ještě dvě šance na vyrovnání, ale v obou zklamal útočník Petr Melichařík. Domácí dvakrát pálili přesně k tyči, tam ale úřadoval nejlepší brankář této soutěže a všechny střely vytěsnil do zámezí. A šlo se do kabin.

Do druhé poloviny zápasu nastoupila obě mužstva s tou samou písničkou jako na začátku. Spousta nepřesných přihrávek hostů a hra na rychlé brejky domácích. Hrachovec nedokázal těmto situacím čelit a často fauloval. V 77. minutě poslal domácí hráč do šestnáctky prudkou přihrávku, Tomáš Brázdil neuhlídal hráče Sedláčka a ten zvýšil hlavou přesně k tyči na 2:0. Hrachovec ale nesložil zbraně a začal bojovat. V 79. minutě nacentroval míč do malého vápna René Janošek a Vojta Mizera snížil hlavou na 2:1. V 85. minutě dostal přihrávku za obranu René Janošek a trefil bránu přesně do šibenice. Gól ale nebyl uznán pro vymyšlený ofsajd nezletilého domácího pomezního. Hosté ještě cítili šanci na vyrovnání a hráli vabank. V 91. minutě využil hráč Stříteže Huba nepozornosti a špatného postavení brankaře Vladimíra Vaigla a zvýšil dělovkou z poloviny hřiště na 3:1.

Střítež : SK Hrachovec "B" - 3:1

Sestava:

Vladimír Vaigl, Milan Palička, Michal Hruška, Tomáš Janošek (Martin Vykydal), Petr Melichařík, Jarda Vaigl (Martin Fabián), Jan Skalka, Tomáš Brázdil, Zbyněk Konvičný, Vojta Mizera, René Janošek

 

Hodnocení trenéra:

V tomto zápase se mi líbil pouze Milan Palička, Renda Janošek a samozřejmě Vladimír Vaigl, který si v zápase stihl ještě opéct špekáček. Ostatní hráli podprůměrný fotbal bez nasazení a bojovnosti. Zlepšilo se to až za stavu 2:0, ale to už bylo pozdě. Nikdo nechtěl míč, nikdo nebojoval. Byl to sedmý zápas a dnes nám nic nevycházelo, ale to se ve fotbale stává. Příští týden hrajeme doma a musíme všem a hlavně sami sobě ukázat, že to byl jen momentální zkrat.

 

 

(S.V., PeM)

—————

Zpět