Drhlo to, drhlo, leč šestý korálek navlečen!

12.10.2009 23:32

Před utkáním se řešila u béčka velmi zvláštní situace. Sešlo se totiž šestnáct hráčů a tak nastal problém, koho postavit a kdo se ani nebude převlékat. A to tentokrát nebyly povolány posily z prvního týmu, i když zájemců bylo několik. Hosté naopak přivezli hned čtyři "áčkaře" a vůbec nehráli tak, jak se zatím prezentují  v tabulce III.třídy (13. místo).

Naši hráči po pěti vítězných utkání v řadě zřejmě podlehli dojmu,že Janová se snad porazí sama. Soudě alespoň podle první půli. Sice jsme měli více ze hry, akce ale většinou končily mizernou přihrávkou či nepovedeným centrem. Paradoxně jeden takový z kopačky Petra Cahlíka málem skončil v síti. Snad jedinou kloudnou akci v první pětačtyřicetiminutovce zastavilo břevno po hlavičce Peřiho. V poslední minutě po trestném kopu naše obrana zkoprněla a jeden z hostujících hráčů míč tečoval těsně před bezmocným Brzdou - 0:1.

O přestávce mělo dojít na "mytí hlav", ale někteří hráči se cítí nedoknutelní. Naštěstí mužstvo prokázalo morální sílu a výsledek i s vydatnou pomocí soupeře otočilo. Dvacet minut ještě nic nenaznačovalo, že má přijít obrat. Svou roli sehrál i zoufalý výkon rozhodčího Drozda, který by měl soudcování zanechat a usadit se raději v rodném hnízdě. Jeho výroky nenašly pochopení ani na jedné straně. V 67. minutě nastartoval naše hráče ke třem bodům "gól z půlky". Nákop Petra Markla letěl dobrých padesát metrů a po podběhnutí hostujícího gólmana zapadl přesně k tyči. Vyrovnáno - 1:1. Janová ovšem nebyla odevzdaným soupeřem, dostávala se do blízkosti naší brány, ale obrana už si počínala pozorněji. Oživení přinesli všichni tři střídající hráči. Jarda Vaigl se chytil příležitosti na pravé straně obrany a Tomáš Janošek měl ofenzivní choutky, škoda jen několika nepřesných, krátkých centrů. V 77 minutě centroval z levé strany Matty, míč se odrazil k Peřímu a ten z otočky trefil přesně. Parádní gól a 2:1 pro Hrachovec. Vzápětí Petr Cahlík postupoval sám na bránu, ale brankář Janové ho vychytal. To by se mělo dávat. V Nastavení načechral balón Koša a třetí z čerstvých hráčů David Miškařík se pověsil do vzduchu a krásnou hlavičkou zpečetil výhru modrobílých barev.

Korálky se dál navlékají, ikdyž to dnes trochu drhlo. Přesto šestý kousek tam je. V následujícím kole v Policích tým čeká náročný úkol a ten ukáže, jak na tom béčko je.

SK Hrachovec "B" : Tatran Janová "B" - 3:1 (0:1)

Branky:

65. Markl, 77. Melichařík, 92. Miškařík 

Sestava:

Brázdil - Markl, Volek, Konvičný Z., Vašát (60. Vaigl J.) -Košárek, Melichařík, Matůš, Fabián (53. Janošek T.) - Janošek R., Cahlík P.

 

 (ReJ, PeM)

—————

Zpět