Férový Brzda vychytal osmou výhru v řadě

02.11.2009 19:59

Béčku se na špici III. třídy líbí a po zlepšeném výkonu ve druhé půli dovezlo tři cenné body z horké leskovecké půdy. Osmý korálek se ovšem navlékal těžce a několikrát stálo štěstí na straně Hrachovce. Ale hlavně - v bráně předváděl skvělé kousky Tomáš Brázdil (čti Brzda). Přitom nám málokdo věřil a dokonce jeden z hlavních činovníků našeho klubu měl tušení či snad nějakou vizi, že vítězná šňůra se přetrhne právě v Leskovci. Měl štěstí, že III. třídu nevypisuje žádná sázková kancelář, protože jinak by mu to zkazilo tipovací lístek.

Nezačali jsme dobře, domácí nás zatlačili před bránu a Brzda byl od prvních minut v permanenci. Ač mu již táhne na padesát, předvedl svůj nejlepší výkon a jeho jméno teď Leskovjané skloňují ve všech pádech. Nejen pro jeho mrštnost leoparda, postřeh kobry, sílu usurijského tygra a předvídavost rysa, ale také pro vlastnost, která je nejen v Leskovci neznámá (Hrachovec nevyjímaje) a tou je férovost. Když nebudeme přehánět, lapil v první půli minimálně tři jasné tutovky domácích, v jednom případě měl dobře postavené tyče a ve druhé další tři, čtyři a několik ošemetných situací vyřešil s jistotou a klidem. Domácí byli nebezpeční hlavně po standardkách a rohových kopech. S bráněním těchto situací měla naše defenzíva velké problémy. Dlouho nás držel Brzda, pomohlo i štěstíčko a zbrklost soupeřových útočníků. Ve 45. minutě se snad po šestém dobře zahraném rohu domácí zaslouženě ujali vedení a na Béčko by v tu chvíli nikdo nevsadil ani pětník.

Jenže druhá půle byla diametrálně odlišná té první. Nejprve se hra vyrovnala a s přichodem "žolíka" Mattyho se karta obrátila v náš prospěch. Ten totiž výborně dirigoval střed zálohy a navíc asi v sobotu "doma" sledoval anglickou ligu a dělal si poznámky. Jeho vyrovnávací branka hlavou po centru Petra Markla byla výstavní. Laicky řečeno: centr - kladivo - nehybný golman a 1:1. Po třech minutách přišel další šok pro domácí. Rychlou akci založil Zbyňa Konva přesným pasem na Rendu, ten přesprintoval stopery, byli totiž ještě starší než on a předložil Petru Cahlovi tutovku - 1:2. Pak nevyužili další šance Petrové Cahlík a Markl a bombu Koše z 25 metrů s námahou vyškrábnul z šibenice domácí brankář. Závěr byl hodně vyhecovaný a jeden z domácích obránců neudržel nervy v patřičných mezích a "prošel se" po holeni ležícího Rendy. Pro toho utkání skončilo a jinak přesný rozhodčí Obádal domácího hráče nevyloučil. V závěrečném tlaku Brzda lehce tečoval střelu domácích, ale sudí ukázal, že se bude kopat od brány a domácí nijak neprotestovali. Brzda se však k nelibosti svých spoluhráčů čestně přiznal k teči a domácí kopali roh. Nedovedu si představit situaci, kdyby poté Leskovec vyrovnal. Z hrdiny a férového chlapa by byl rázem...

FK Leskovec : SK Hrachovec "B" - 1:2 (1:0)

Branky:

73.´ Matty, 75.´ Cahlík Petr

Sestava:

Brázdil - Markl, Volek, Košárek, Vašát(74.´ Vaigl J.) - Peři, Konvičný Zb., Fabian, Skalka (63.´ Matty) - Renda, Cahel P. (79.´ Miškařík)

 

(ReJ, PeM)

—————

Zpět