Fotbalové soustředění jak má být - kondiční trenér i rozbor u videa

01.03.2010 11:15

Fotbalový "A" tým se ve dnech od 25.2. do 28.2. zúčastnil soustředění ve Valašské Bystřici v tamním fotbalovém areálu. Na soustředění se sešlo 17 hráčů, vedoucí mužstva Petr Mizera, trenér Dušan Janošek a kondiční trenér Radek Matůš, který v listopadu úspěšně absolvoval trenérský kurs licence UEFA "C". Ten také vedl fyzickou část přípravy a spolu s hráči naběhal všechny kilometry. Soustředění splnilo svůj účel, jedinou vadou bylo, že se pro přípravu nedal využít podmáčený trávník fotbalového hřiště. Večerní hodiny byly určeny pro promítání zápasů a jejich následnému rozboru u videa.

V neděli ráno bylo sehráno také v rámci soustředění utkání na umělém povrchu ve Valašském Meziříčí s mužstvem Ústí u Vsetína.  Utkání provázel velmi silný vítr. Naši hráči skórovali v první půli pouze jednou, do brány se trefil Michal Cahlík. Dalších deset tutových šancí naši hráči promrhali a ve druhé půli naopak inkasovali po hrubici Mariana Zimka a Martina Vaigla. V utkání jsme měli velkou převahu, ale na šance jsme propadli a omluvou nemůže být ani neregulérní vítr a únava hráčů ze soustředění. Navíc v sobotu byl uvolněn na ples Marek Jež, toho si vyžádala jeho přítelkyně. Jeho výkon v zápase nebyl dobrý, ale i ostatní hráči působili, jako by z plesu právě přišli.

Závěrem bych chtěl poděkovat hostitelům za jejich vstřícnost a pohostinnost a vyjádřit velkou spokojenost s ubytováním. Za rok v Bystřici na shledanou.

 

Dušan Janošek

 

—————

Zpět