Hledají náhradu za skládku

06.02.2009 21:26

Překládací stanice či kapitálový vstup do jiné skládky. Tyto možnosti zvažuje radnice nedlouho poté, co obyvatelé Krhové-Hrádek odmítli stavbu skládky komunálního odpadu v blízkosti svých domů.
„Majitelé skládek rezervují jejich kapacitu pro domovské obce a výrazně zdražují ukládání jiným dovozcům,“ postěžoval si starosta Jiří Částečka. Město uvažuje buď o vybudování překládací stanice, kde se odpad zhutní a následně v kontejnerech vyveze, nebo o kapitálovém vstupu do některé z okolních skládek s cílem dosáhnout výhodnějších cen. „Jednání stále probíhají,“ sdělil starosta.
Specifickým valašskomeziříčským problémem je nutnost rekultivovat starou skládku, uzavřenou před dvěma lety. Město v minulosti neúspěšně žádalo Státní fond životního prostředí o finanční dotaci..
„Upřete pozornost k evropským fondům,“ poradil představitelům města vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje Alan Urc. „V operačním programu životního prostředí jsou alokovány značné částky. Chce to jen zpracovat kvalitní žádost. Vedoucí odboru poté připustil možnost získat inertní materiál na zakrytí skládky z přilehlého dobývacího prostoru bývalé cihelny. To by náklady na rekultivaci výrazně snížilo.

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět