Hodnocení mladších žáků 2010

17.11.2010 21:21

Pod vedením trenéra Víti Nikla předvedli kluci na jaře spanilou jízdu bez ztráty kytičky, ale to bylo ještě ve starší přípravce. Od podzimu píší samostatnou historii v kategorii mladších žáků a věkový rozdíl oproti většině soupeřů byl znát.

Až na Jarcovou zbylé týmy disponují vyspělejšími (staršími) hráči a to se samozřejmě na výkonech i výsledcích muselo projevit. Dvakrát jsme sice utrpěli debakl, a to v Zubří 8:3 a doma s Prostřední Bečvou 0:9, ale jinak jsme sehráli vcelku vyrovnaná utkání. Žáci mají jeden hlavní problém a to, že se málokdy sejdou kompletní. Několikrát chyběli brankář Filip Brázdil a obránci Josef Šafář s Romanem Španielem. Bez Romana v defenzívě to je špatné, takže na postu stopera musel zaskakovat Vašek Vozák a přesto si vedl výtečně. Tím ovšem zase utrpěla útočná vozba. Přesto dvacet vstřelených gólů není tak špatná vizitka. Tři prohry se třemi nejlepšími týmy, dvě vítězství na domácím hřišti s Podlesím a Jarcovou a čtyři plichty nás pasovaly na remízového krále.Krále střelců jasně ovládl Vašek Vozák s jedenácti góly. Za svými možnostmi zůstali třígóloví Ondra Janošek a Danek Musil a dvakrát se prosadil mladičký Lukáš Bajzík a jednou Martin Ondruch. Mladší žáci Hrachovce figurují po polovině soutěže na sedmém místě se ziskem desíti bodů při poměru branek 20:35. Bodů mohlo být víc, hlavně při domácí remíze s Kateřinicemi. Hrachovec vedl 3:2 a rozhodčí Žlebek zapomněl sledovat hodinky a konec zapískal až po vyrovnávací brance hostů. To už ale bylo několik minut po nesmlyslném nastavení. V Loučce a ve Vidči jsme o vítěztví přišli rovněž v závěru hrací doby.

Může nás těšit, že ani jeden mladší žák neodejde do starších žáků a kádr tak zůstane, alespoň doufáme, pohromadě i pro další sezónu a to už bude o něčem jiném. Potřebovali bychom posílit alespoň dvěma hráči, jelikož kádr je velmi úzký a při absenci některých opor (nemoc, hokej atd.) je zatím kluci z přípravky nemůžou zastoupit. Doporučil bych našim žákům, aby shlédli utkání hrachovecké přípravky a vzali si k srdci jejich bojovnost a zápal. Fotbalovost sice žákům nechybí, nasazení je ale tak na půl plynu. Nyní po krátkém odpočinku je potřeba potrénovat.  V tělocvičně začínáme 3.12.2010 od 15:00 hodin v ZŠ Šafaříkova. Přihlášené jsou i nějaké turnaje, ten první  je 11.12.2010 v Zašové a pak se pustíme do jarních bojů s vervou a odhodláním.

Bez srdíčka se fotbal hrát nedá! A že to někdy trochu bolí? Fotbal je přeci pro tvrdé chlapy!  A to vy kluci jste!!!

 

 

(ReJ)

—————

Zpět