Hodnocení přípravky 2010

15.11.2010 21:14

"Kdo bude v bráně a kdo bude hrát v obraně? Většinou chtějí všichni dávat góly v útoku. Nebudou dostávat od svých soupeřů nakládačky?"  Takové a podobné otázky jsme si kladli na adresu mladší přípravky někdy na konci srpna. Stačilo pouhých šest týdnů a obavy se ukázaly jako zcela zbytečné. Kluci a také dvě slečny ukázali velké fotbalové srdíčko. A bylo se opravdu na co dívat. Jejich utkání provázela vždy slušná divácká kulisa a hlasité povzbuzování aktérům nedalo oddychu. Fotbalově jsou teprve na začátku, ale to nasazení, bojovnost a hlad po gólech, to nemělo chybu. Bojovat takhle naši muži, nebyli by tam, kde nyní jsou. Pro trenéry, kteří se jim věnují, je největší odměnou vidět jejich ruce nad hlavou po vstřelené brance a cítit tu vůli se dál zlepšovat. Samozřejmě dobře víme, že tady o vítězství nejde, ale pokud se dostaví dobré výsledky, je to jen ku prospěchu. U mládežníků je to vždy i o silném ročníku a taky o jedincích. A obojí v této sezóně máme. Ale jsou tu i silné ročníky 2003, 2004, 2005, na kterých budeme stavět i v dalších letech.

Na začátku jsme se ptali, kdo si oblékne brankářské rukavice. A nevíme to stále. V bráně se vystřídalo hned několik hráčů a nikdo vyloženě nezklamal, ale typický gólman nám chybí. A ti co obstáli, se jeví lepší jako hráči do pole. Družstvo mladší přípravky hrálo jako tým, přesto se musí vyzvednout výkony Lukáše Bajzíka. To on byl motorem Hrachovce. Lukáš je schopný přejít přes několik protihráčů a sám zakončit, nebo nachystat tutovku spoluhráčům.

Přípravka vstřelila v šesti utkáních 40 branek, polovinu z nich nasázel Lukáš Bajzík a na většinu z druhé poloviny nahrál. Podobné individuality mají i naši soupeři v Kateřinicích a Velkých Karlovicích s Karolinkou. Hrachovec měl i nejlepší obranu. Jiří Grygar, Pavel Grejták a Kačka Janošková oplývají větší rychlostí než jejich soupeři a to povětšinou stačí na zastavení akce. Navíc hrají nebojácně a Kačka si pro svůj styl hry vysloužila přezdívku" Řepka". Ostrými v útoku pálil teprve pětiletý Matěj Vaigl. Osm branek je slušná porce. Právě Matěj by se měl stát příštím tahounem po odchodu "Bajzy" do starší přípravky. Čtyři branky si připsal Ondra Malý. U něho, ale také u Jakuba Posada či Jirky Vrány je patrný výkonnostní  vzestup. Potenciál se skrývá i u Radka Matuštíka. Ten sice začal až těsně před vstupem do podzimní části, přesto se stihl dvakrát zapsat mezi střelce.

Práce trenérů Víti Nikla a René Janoška tak má svůj přínos, navíc se očekává ještě větší zapojení od Martina Vaigla a v brzké době také od Jirky Vrány, po nezbytném proškolení a získání licence. Navázali jsme tak na práci pana Hájka, který sice trenérství zanechal, ale jeho rukopis je v Hrachovci stále čitelný a patří mu za to patřičné díky.

Po odstoupení Kelče ze soutěže se odehrálo pouze šest kol a v nich se do listiny střelců zapsali: 

Bajzík Lukáš 20
Vaigl Matěj 8
Malý Ondřej 4
Janošková Kateřina 3
Matuštík Radek 2
Grejták Pavel 1
Grygar Jiří 1
vlastní 1

...všichni ukázali velké fotbalové srdíčko

 

(ReJ)

—————

Zpět