Hrachovec bude hostit olympiádu

03.07.2007 19:34

Olympiáda, jaká není jen tak k vidění, proběhne ve čtvrtek 5. července v Hrachovci. V místním sportovním areálu se odehraje 7. ročník Hrachoveckých olympijských her.

„Přihlášeno je sedm družstev o 20 až 25 členech, které budou reprezentovat jednotlivé části osady a přilehlé lokality,“ řekl hlavní pořadatel Radek Vaigl. „Utkají se v minikopané, volejbalu, nohejbalu, šipkách, pétanque a kroketu. Novou disciplínou se stane bikros, při němž budou jezdci kroužit po zhruba kilometrové trati půl hodiny plus jedno kolo.“

V některých sportech bude složení týmů libovolné, v jiných je přesně stanoven poměr mužů a žen. Za deště budou měření sil zkrácena a soutěžící se budou moci uchýlit pod plátěné střechy prostorných stanů.

Hry se tradičně konají pod stylovou replikou olympijského ohně. Pochodeň bude zažehnuta v 8 hodin u skály, která je nejvyšším bodem v osadě. Zástupci jednotlivých družstev s ní poběží přes celou vesnici do sportovního areálu. Na hranici svého území si pochodeň předají. Sportovní klání začnou v 9.30 hodin, výsledky budou vyhlášeny okolo 18. hodiny. Následovat bude večerní zábava.

 

 

Text převzat ze Zpravodaje LIVE.

—————

Zpět