Hrachovec není Praha a proto olympiáda u nás bude!

27.06.2008 20:00

Letošní Hrachovecké olympijské hry jsou oproti předchozím ročníkům poznamenány neúčastí dvou místných týmů. Většina jejich členů má bohužel celodenní směnu v místní firmě. Na jednání zástupců jednotlivých družstev ale bylo dohodnuto, že se počet startujících týmů přesto doplní na původní počet. Letošního 9. ročníku populárních recesistických olympijských her se tedy nově zúčastní družstvo Hrádek (osada nad bývalou cihelnou v Hrachovci) a družstva z jižní Moravy z vísky Lanžhot.

Tak tedy 5. července 2008, krátce po deváté hodině ráno se u Skály, nejvyšším bodu v obci, zažehne olympijský oheň. Ten bude poté přenesen vybranými zástupci všech týmů do samotného dějiště her na dolní konec Hrachovce na místní fotbalový stadion. Hrachoveckých olympijských her, které si v nadšení a sportovních výkonech nezadají s těmi opravdovými olympijskými hrami, se zúčastní osm týmů, reprezentujících jednotlivé osady a části Hrachovce a to týmy Uličky, Koutů, Štěpánova - Vichur, Hrádek, SBJ (Sdružení Borise Jelzina) a Přespolních (hrachovečtí rodáci žijící ve Valašském Meziříčí). Novinkou bude účast hostů z Lanžhotu, kteří budou soutěžit pod názvy Dolňáci + Horňáci a Lanžhot .

Mezi soutěžními disciplínami letošního ročníku budou minikopaná, volejbal, šipky, pétanque, nohejbal, cyklokros a kroket. Na otázku, zda také letos bude soutěž rozšířena o nějakou novou a zajímavou disciplínu hlavní pořadatel akce Radek Vaigl upřesnil: "Při prvním ročníku jsme soutěžili pouze ve dvou disciplínách a slíbili jsme si, že každým rokem přidáváme jednu navíc, a to až do desátého ročníku. Už nyní sice máme velké problémy zvládat vše organizačně i časově, ale slib je slib. A i z těchto důvodů volíme jednotlivé disciplíny tak, aby byly zvládnutelné pro všechny věkové kategorie, které se naší soutěže účastní. Letos hodláme zařadit jako novinku speciální valašskou hru, ikdyž pouze pro seniory, hod gumákem na cíl.“

Olympijské zlato a velký putovní pohár se štítky všech dosavadních vítězů bude obhajovat tým Štěpánova – Vichur. Ale jak to všechno letos dopadne a kdo se stane vítězem 9. ročníku a ještě si navíc odnese pěkně opečené selátko, tak to se dozvíme až 5. července po 19. hodině, kdy dojde k vyhlášení výsledků.

Náročný sportovní den ještě zakončíme večerní zábavou a ohňostrojem. Přijďte si zasoutěžit anebo třeba jen povzbudit vaše sousedy nebo kamarády.

—————

Zpět