Hrachovecké olympijské hry 2009

24.06.2009 21:27

 

 

Jubilejní, desáté Hrachovecké olympijské hry proběhnou v neděli 5. července v tamním sportovním areálu. „Olympijský oheň vzplane v 9 hodin v nejvyšším bodě obce zvaném Skála, sportovní zápolení začnou o hodinu později,“ informoval hlavní pořadatel Radek Vaigl.
O olympijské vavříny se utká 11 smíšených týmů zastupujících jednotlivé části města. Své síly změří v devíti disciplínách, například v míčových hrách, kroketu, šipkách, petangue, cyklokrosu a hodu gumákem na cíl. „Zajímavý program nabídneme také divákům,“ připomíná Radek Vaigl. „Budou si moci vyzkoušet střelbu ze vzduchovky a stolní fotbálek, chybět nebudou ani dětské atrakce.“
Vstup bude pro všechny volný. Občerstvení v podobě srnčího guláše, steaků a bifteků zajistí myslivci, večer vystoupí mladí hudebníci z Hrachovce a Kopřivnice.

Zpravodaj LIVE: Hrachovec bude žít olympiádou

 

Družstvo Přespolních vyhrálo jubilejní, desáté Hrachovecké olympijské hry, které dnes proběhly v tamním sportovním areálu. Loni stříbrný tým tentokrát zdolal všech sedm celků, tvořených 25 až 30 dětskými i dospělými sportovci. Nad jejich hlavami se vlnila olympijská vlajka s pěti kruhy a plála pochodeň, zapálená v nejvyšším bodě obce zvaném Skála. Do dějiště her ji přinesla běžecká štafeta. Po celý den se pak soutěžilo v devíti disciplínách, například v míčových hrách, kroketu, šipkách, petangue a hodu gumákem na cíl. Snad nejvíce dostali zabrat cyklokrosaři. Jejich závod se odehrál za silného deště. Trať vedla převážně lesem, jednou se jezdci museli brodit přes potok. „Celkové druhé místo obsadil tým Králíkárny. O třetí příčce Uličky před Dolním a horním koncem rozhodlo jejich vzájemné utkání v kopané,“ informoval člen olympijské jury Martin Vaigl.

Jediným týmem nepocházejícím z našeho města byli reprezentanti jihomoravského Lanžhotu. Naproti tomu obhájci loňského zlata – družstvo s bizarním názvem Sdružení Borise Jelzina – na olympiádě chyběli. „Jeden z jeho členů se v sobotu ženil. Účast na svatbě dostala přednost před sportem,“ litoval člen jury.

Neméně zajímavé okolnosti provázely absenci fotbalistů z okolí francouzského města Sochaux, s nimiž hrachovečtí sportovci několik let spolupracují. „Některým z nich se v poslední době narodily děti. Manželky je na olympiádu nepustily,“ objasnil Martin Vaigl neúčast hostů ze země galského kohouta.

Zpravodaj LIVE: Olympiádu vyhráli přespolní

 

Výsledky

—————

Zpět


Diskusní téma: Hrachovecké olympijské hry 2009

Datum: 07.07.2009

Vložil: Petr Mizera

Titulek: "Jó Hrachovec, tam to žije!"

V poslední době jsem se, i díky zpětné vazbě na návštěvníky těchto stránek, setkal několikrát s hodnocením: "Jó Hrachovec, tam to žije!" A myslím, že tato již tradiční akce, je toho skutečným důkazem. A za to je třeba poděkovat především organizátorům Radkovi a Martinovi Vaiglovým, Lubošovi Melichaříkovi a celé řadě možná méně viditelných, ale neméně důležitých pomocníků, bez kterých by se průběh celé akce vůbec neobešel. Poděkování patří také Vám všem, kteří jste se zúčastnili, ať již aktivně jako sportovci nebo pouze jako diváci. Je vidět, že tato akce má smysl a že: "Hrachovec je to místo, kde to žije!" Díky.

—————

Datum: 08.07.2009

Vložil: Radek a Martin Vaiglovi

Titulek: Poděkování všem, co nám pomáhali

Děkujeme vám všem, kterým není lhostejné dění u nás, v tom malém, ale krásném Hrachovci.
Olympiáda v Hrachovci vznikla při zájezdu hrachovčáků na ME 21 ve fotbalu, které bylo na Slovensku tuším v roce 2000. Tehdy se zdravě hecovali dolňáci s …(nechtějí být jmenováni). To jen tak pro zajímavost. Bylo nám již tehdy jasné, že abychom poseděli celá dědina a jako sousedi se pobavili a pokecali, jak je dole a jak na vrchním konci, musíme něco zorganizovat. Proto náš první dík patří Pavlovi Vašutovi, který do toho šel s námi jako první a musím podotknout, že byl velký pesimista :-). Po prvním ročníku, kdy jsme byli překvapeni účastí a nadšením všech lidiček jsme již poznali, že jsme si upletli na sebe tak trochu bič. Ale pěkný bič. No nic dost bylo vzpomínání a raději přejdu k tomu co je v nadpisu tohoto článku.
Nevím u koho začít dřív a nerad bych na někoho zapomněl. Takže začneme od příprav. Velké díky klukům z vagónu - Honzin, Kneblis , Šichty, Kory, Tom Koliba, Foglis a spol. Dále klukům ze Štěpánova - Jonáš Navrátil, Ondra Drápela a spol. Klukům z Koutů - Jarda Pele a bratránkovi za super trat´ na cyklokros. Dále musíme poděkovat za pomoc holkám - Hance Radové, Katce Věžníkové, Vendě Kneblové, Dejně Šichtářové a všem co nám pomohli ručkama, jak mohli. A dále jádru HOH - Petru Cahlíkovi, Danu Drápelovi, Hance a Vlastíkovi Navrátilovým, Blance Mičkalové, Turkovi (Romis Vajgl), Lumíru Kneblovi za přípravu kurtů, Jardovi Strakovi a spol. a všem rozhodčím. Nemůžu zapomenout na Petra Mizeru, který je hlavní hybnou pákou těchto stránek a člověk, který obětuje hodně času, abychom si takto mohli někdy zavzpomínat, jaké to bylo krásné a bez něj a jeho fotek a reportáží by to nešlo. Za ozvučení a velkou pomoc při všem jako vždy rodině Děckých (moc dík), Játrovi za půjčení stanů a výčepů, Vlastikovi Vaiglovi za totéž, Pedrovi za návoz a odvoz všeho, hasičům Hrachovec za zapůjčení Avie, myslivcům za super jídlo a střelnici, Domečku za krásné medaile, Ladikovi Vaiglovi za super super ceny, Cyrilovu pekařství za frgály, Skaláčkovi za bagety, firmě Fana za tranzita , obchodu-Macháčci Zašová za zboží, nejmenovanému pánovi za to, že mě naučil odpalovat ohňostroj a sehnal nám jej (příští rok slibuji ještě větší).
A na konec jsme si nechali s dovolením naši rodinu. Naše manželky, že to chápou (Andri dík za malou), pak našemu nejmladšímu bratrovi, který konečně pochopil co je to být Vaigl v Hrachovci a starat se o vše - Jarys dík moc. A na závěr rodičům - Lidce a Čeňovi Vaiglovým, kteří nás to vše naučili (organizaci) a my děláme nyní jen to, co oni dělali pro Hrachovec, když jsme ještě byli malí.
Díky vám všem, bez vás bychom to nezvládli. A díky,že jste přišli!!!

Radek a Martin Vaiglovi

—————

Datum: 08.07.2009

Vložil: Honza

Titulek: Re: Poděkování všem co nám pomáhali

Skvěle napsáno..vůbec nemusíte děkovat taky to dělám pro ty lidi a né pro sebe...super akce

—————

Datum: 10.07.2009

Vložil: Renda

Titulek: hrachovecký Vancouver

Bylo to opravdu super.Kurňa a co takhle zimní HOH.

—————

Datum: 20.07.2009

Vložil: Radek V

Titulek: zimní HOH

Jo to už tady bylo tak 2x.
nejsložitější je na tom jen termín tak, aby byl zamrznutý rybník (nový v Hrachovci)rozlohově je tak na 6 hokejových hřišť tak to by bylo super,chtěli jsme tam dát metanou(curling),na běh na Biatlon sníh,(to by jsme udělali dole a na druhý den)-děckám na sjezd na bobech nahoře u chaty taky sníh no a nám dospělým na chatě na sjezd a skoky.
Takový byl plán už dávno

—————