Hrachovecká olympiáda 2010

10.07.2010 23:06

 

V Hrachovci se konala v pondělí 5. července tradiční sportovní akce pro celou rodinu a dědinu, se symbolickým názvem hrachovecké olympijské hry. Poutače zvaly na tuto akci již měsíc dopředu a pořadatelé jen doufali, že počasí bude přát, tak jako každým rokem a Hrachovcem se neprožene nějaká ta povodňová vlnka.

Jelikož se letos žádný z tradičních  týmů neomluvil a ba naopak byl velký zájem o účast na této akci i u jiných družstev, museli pořadatelé odmítnout mnohdy i lukrativní nabídky. Vzhledem k tomu, že již nelze v jednom dni zvládnout při stávajících pravidlech více klání, letošních her se zúčastnilo včetně družstva z Lanžhotana devět týmů. Zástupci osmi místních družstev si postupně předali štafetově symbolickou olympijskou pochodeň zažehnutou ve Skále a přes celou obec ji snesli dolů do dějiště her. Po vyvěšení vlajky s šesti kruhy, pan Evžen Knebl jako nejstarší aktivní účastník všech hrachoveckých her společně s kapitánem loňského vítězného týmu zapálili symbolický oheň.

K tradičním disciplínám letos přibyla desátá a velmi očekávaná, přetahovaná lanem v písku. Toto klání  pobavilo diváky, ale pozlobilo pořadatele, kteří očekávali rychlejší časový spád této disciplíny. Bojovnost týmů ale byla úžasná a nikdo nechtěl odejít poražen. Vše se protáhlo a tak poslední disciplína hod gumákem na cíl, která v závěru nejvíce zamíchala pořadím, byla zahájena až po dvacáté hodině. V průběžném hodnocení se na špici po celou dobu střídaly týmy Dolňáků a Přespolních a jak bývá pravidlem, když se dva perou, třetí se směje. Oběma tak vyfoukl vedení na poslední chvíli tým Králikáren, který v předchozích ročnících skončil již třikrát na stříbrné příčce. Družstvo pod vedením Petra Cahlika a Radka Adamíka si pak zcela užívalo vítězství, až do brzkých ranních hodin. Večerní diskotéka a ohňostroj se nesly v duchu oslav a přátelství všech lidiček z Hrachovce a okolí, což je ostatně hlavní záměr všech ročníků těchto recesních her.

Spokojenost s průběhem na závěr vyjádřili také hlavní pořadatelé akce Radek a Martin Vaiglovi: "Jsme rádi, že si všichni zasportovali, nikdo se nezranil a hlavně všichni využili možnosti setkání s ostatními a to je snad ten největší cíl hrachoveckých her. Takže příští rok zase nashledanou."

—————

Zpět