Hrachovecké olympijské hry 2011

20.06.2011 20:50

Výdělek z akce bude věnován na invalidní vozík pro Petra Šotka. Vaše případné další dary bude možno předat Petrovi osobně v průběhu celé olympiády.

 

Dvanáctý ročník recesních sportovních her v Hrachovci se nesly v duchu solidarity a veškerý výdělek, jak již bylo naznačeno dopředu, byl věnován našemu kamarádovi a bývalému spoluhráči, kterého sport přivedl na invalidní vozík, Petru Šotkovi.

Příprava areálu byla letos dosti náročná hlavně díky špatnému počasí,ale díky kamarádům jak z řad hrachoveckých, tak Petrových, rádi, ochotně i v dešti pomáhali jak se jen dalo.

Velké díky patří všem, kteří přišli a dali ruku k dílu, ale i těm kteří přijít nemohli a alespoň poslali materiálově vybavení do olympijské vesničky.
Ráno v 8:45, jak je již tradicí, byl zapálen oheň ve Skále a postupně je členové jednotlivých týmů štafetově přenesli přes celou obec až do areálu fotbalového klubu, kde byl spolu s vyvěšení vlajky odstartován sportovní den pro celou rodinu. Omluva týmů z Lanžhotu a Vichury – Štěpánov mělo za následek, že se seřadilo na nástupu jen sedm týmů. Některé týmy byly silně posíleny oproti jiným ročníkům, jiné vzaly tuto akci vyloženě sportovně a přijeli si užít den plný sportu a zábavy.

Deset disciplín, které na všechny čekaly zvládli nejlépe po sečtení všech bodů tým Koutů (první v cyklokrosu, fotbalu a hodu gumákem), pro který to byl historicky první úspěch na HOH. Na druhém místě tradičně skončili Dolní - Horní Š. V., který je asi po 6 na stříbrném místě a stále nedosáhli novodobě na triumf (první ve volejbalu a šipkách druzí ve fotbalu, kroketu a petangu). Třetí místo obsadili obhájci z loňského ročníku a to tým Králikáren (tradičně první v nohejbalu). Čtvrté místo obsadili Přespolní, kteří budují nový tým a jako jediní vzali do fotbalového týmu i holky a došlo tak ke zpestření na hřištích. Páté místo a velké zklamání pro tým SBJ, který vše bere s humorem a vodkou Borise Jelcina, ale za přetahování lanem sklidili velký úspěch. Šesté místo - početná výprava z Uličky (výborný stolní fotbálek a cyklokros, ale vše nezachránil). Sedmé místo – Hrádky, kluci a holky co urputně bojují a mají výbornou partu, která přišla nejvíce pomoct s chystáním olympiády (první místo stolní fotbálek, ale zbytek disciplín nestačil na některé posílené týmy).

Přes den se o zábavu postaraly pro naše dítka – vychovatelky z meziříčského domečku, které zapůjčily krásné dětské průlezky a překážky. Výborné představení předvedl také Vašek Urban se svým metrovým modelem vrtulníku, který sice nebyl oceněn velkým potleskem, protože většina účastníků právě dohrávala své zápasy, ale všichni byli nadšeni co s vrtulníkem dokáže.

Večerní předávání cen a tradiční disko, bylo obohacené o živou hudbu skupiny Elizabeth, která se vzdala honoráře, (zde se patří klukům hodně poděkovat včetně DJ) a superní vystoupení skupiny z V.M, Rožnova a Stříteže n. B.,  kteří předvedli ohnivou show. Velké dík patří také všem, kteří se o nás po celý den starali jak ve stáncích, tak v kuchyni a vzdali se taktéž výplaty (Vaiglíci, Šafáři, Pobořilovi, Kundrátová V., Lubínek Z). Ostatní lidé, kteří přispěli sponzorsky: Eman Nečas a Petr Zahradníček, kluci Skalkovi, Mirek Děcký, p. Kolovrátník, Radek Matuš, Korábečný Jarek...

 

(RaV, Kory)

 

Seznam týmů

  • Hrádky
  • Dolní - Horní - Štěpánov - Vichury
  • Ulička
  • Králikárny
  • Přespolní
  • SBJ
  • Kouty
  • Lanžhot

 

Pravidla hrachoveckých olympijských her

Hrachoveckých olympijských her se účastní osm týmu s libovolným počtem členů, ale s minimálně takovým, aby byli schopni účastnit se alespoň tří sportovních utkání současně. Oproti minulým rokům došlo ke změně v hodnocení, kde o celkovém vítězi rozhodne součet bodů za pořadí v disciplínách a to systémem stejným jako u šipek. Startovné činí 2000,- Kč, ve kterém je zahrnuto občerstvení ve formě obložených rohlíku a minerálky. Při dosažení stejného počtu bodů při celkovém součtu budou rozhodovat umístění disciplín tak, jak jsou následně sepsány v pravidlech H.O.H.

Pravidla jednotlivých disciplín:

Fotbal
Hraje se 2 x 8 minut, výhra 2 body, remíza 1 bod. Družstvo, které právě nehraje, dodá rozhodčího dle rozpisu. (Hraje se podle pravidel futsalu) Hlavní rozhodčí - Vaigl R.

Volejbal
Hraje se na 2 sety do 20 bodů beze ztrát, výhra 2 body, remíza 1 bod. Za družstvo musí nastoupit vždy minimálně tři ženy. Hlavní rozhodčí - Straka J.

Nohejbal
Hraje se na 2 sety do 11 bodů, výhra 2 body, remíza 1 bod. Družstvo, které právě nehraje, dodá rozhodčího dle rozpisu. Hlavní rozhodčí –

Šipky
Hází 5 zástupců z každého týmu, jeden zástupce musí být mladší 15 let. Každý má 3 pokusy zkušební a 3 pokusy soutěžní. Součet hodů všech zástupců se zapíše do tabulky. Družstvo, které bude mít největší počet naházených bodů, získá do celkového hodnocení 8 bodů, druhé 7 bodů, třetí 6 bodů atd. Hlavní rozhodčí - Pelc J.

Petangue
Hrají 2 účastníci z jednoho týmu, podmínkou je, že to musí být holka a kluk. Hrají se 2 série do 7 bodů.  Za výhru jsou 2 body, remíza 1 bod. Hl.rozhodčí -
 
Kroket
Hrají 2 účastníci z jednoho týmu mladší 15 let. Každý hraje jednou. Za výhru 2 body, remíza 1 bod. Hlavní rozhodčí -
 
Stolní fotbálek
Hrají 2 účastníci z jednoho týmu, dle pravidel, na 10 míčků. Za výhru jsou 2 body, remíza 1 bod. Hlavní rozhodčí- Vaigl Jaromír ml.

Cyklokros
Závodu se účastní 2 zástupci z každého družstva (musí mít stejně barevné dresy). Jede se předem vytýčenou tratí (5 kol). Závod má hromadný start. Každý závodník je povinen mít přilbu a dbát na bezpečnost při závodě. Závod se hodnotí součtem pořadí závodníku z jednoho týmu. Družstvo, které má tento součet nejmenší, získá 7 bodů, druhé 6 bodů, třetí 5 bodů atd. Při rovnosti součtu bodů rozhoduje nejlépe umístěný jezdec týmu. Přibližný start bude ve 13:00 hodin. Hlavní rozhodčí - Vaigl M., Pelc J.

Hod gumákem na cíl
Hází 2 zástupci z každého týmu, kde jeden zástupce musí být žena a druhý muž ve věku nad 40 let. Každý má 3 pokusy zkušební a 3 pokusy soutěžní. Součet hodů obou házejících se zapíše do tabulky. Družstvo, které bude mít největší počet naházených bodů, získá do celkového hodnocení 8 bodů, druhé 7 bodů, třetí 6 bodů atd. Start bude ihned po přetahování lanem. Hl.rozhodčí - Vaigl R., Vaigl M.

Přetahovaná lanem
Tým tvoří 7 osob, z toho musí být alespoň 3 ženy. Tým, který se dotkne (nebo překročí) jako první půlicí čáru, prohrává. Hodnocení je stejné jako u šipek, budou se sčítat body za vítězství. Při shodě bodů rozhoduje vzájemný souboj, pokud bude rovnost bodů u více týmů, získávají tyto týmy stejný počet bodů. Z důvodů bezpečnosti jsme děti ze souboje vyřadili. Dle počasí určí pořadatelé povrch, na kterém se bude klání konat. Start cca 17:00 - 18:00 hodin. Hlavní rozhodčí – Vaigl J. st.

U hostujícího týmu z Lanžhota lze udělit na nějaké (omezené) disciplíny výjimky.

 

—————

Zpět