Hrachovecký okurek 2010

30.09.2010 22:01

 

 

Akce o nejlepší nakládané okurky, která proběhla v pátek 3.9.2010 v letní zahrádce "U Valentů"  je úspěšně za námi. Odborná komise ve složení Evžen Kneblů (st.), babi Vránová, Čeňa Vaigl a děvčata Jana a Míša Lieblovy, začala s degustací po 17. hodině a rozhodně to neměla lehké. Do soutěže se nakonec sešlo 27 soutěžních  vzorků, z nichž pouze jeden nebyl do soutěže připuštěn, jelikož se jednalo o řezy velmi jemně nakrájené.

Během ochutnávky proběhla doplňková soutěž pro děti v hodu tenisákem na cíl, kterou velmi dobře organizoval Honza Liebl a pohodu dotvářelo kytarové duo Longer Effect. Všichni přítomní měli průběžně možnost ochutnat sponzorský dar od masokombinátu Váhala - uzený bůček s chlebem a okurkami. Role moderátora celého odpoledne a posléze večerní diskotéky se s přehledem sobě vlastním ujal Martin Vajgl.
Poslední vzorek porota ohodnotila až po 19. hodině a následovalo sčítání bodů, přičemž se ještě při rovnosti bodů se znovu koštovalo. Asi kolem 19:30 přišlo na řadu slavnostní vyhlášení přičemž díky sponzorům bylo odměněno prvních 10 soutěžících.

Po vyhlášení výsledků byl zbytek vzorků k dispozici k ochutnání všem přítomným a dle ohlasů veřejnosti porota rozhodla spravedlivě. Po vyhlášení následovala chvíli diskotéka pro děcka, které si to užívaly, dokud  nezaveleli rodičové a malí museli s brekem domů.
Vítězce ještě jednou gratulujeme. Poděkování patří všem, kteří pomohli s organizací, sponzorům, okurkové porotě, manželům Valentovým, rodině Lieblových, MŠ Hrachovec a všem přítomným divákům a hostům... (a počasí také).

A aby si někdo nemyslel, že to děláme na kšeft, tak výdělek této akce cca 3 000,- Kč je věnován projektu na podporu vybudování dětského hřiště při současném fotbalovém hřišti SK Hrachovec. Díky všem, kteří pochopili, že to děláme pro naše děcka a vnuky.

Akce se zdařila, už teď vymýšlíme co dál.

S opileckým  pozdravem

 

                                                                Oťas Baroň

—————

Zpět