Jak dopadl 1. ročník koštu slivovice v Hrachovci?

29.02.2012 10:02

Premiérový ročník bačovského Koštu slibovice, který se uskutečnil v sobotu 25. února v Kulturním domě v Hrachovci, splnil očekávání organizátorů. Odborná a laická porota hodnotila celkem 36 vzorků různých ovocných odrůd valašského léku.

Šestičlenná odborná komise vyhlásila za majitele nejlepší slivovice Luďka Ryšicu z Hrádek, druhé místo náleželo Josefu Voráčovi z Valašského Meziříčí a třetí místo obsadil Otakar Baroň z Hrachovce.

Porotcem laické komise se mohl po zaplacení dané výše vstupného stát kdokoli. „Této možnosti využilo na sedmdesát lidí,“ řekla spoluorganizátorka akce Irena Smolková. Těm se nejvíce zamlouvala slivovice Jany Konvičné z Juřinky. Na druhém místě skončila Jiřina Vodová z Jasenice a třetí místo obsadil Jaroslav Daněk z Krhové.

„První ročník splnil naše očekávání. Už během soboty nás napadala drobná vylepšení, na která se budou moci již za rok, na druhém ročníku Koštu slibovice, návštěvníci těšit,“ uvedl spoluorganizátor koštu Radek Stolář.

Ke koštu a zpěvu hrála cimbálová muzika Bača, od 19 hodiny pak cimbálová muzika Od Mezříča. „O kvalitní občerstvení se postaral pan Ladislav Vaigl z Hrachovce,“ dodala Irena Smolková.

V průběhu odpoledne bačovci připravili i jedno překvapení. „Petra Martince, řidiče autobusu, který nás vždy v pořádku dopraví na vystoupení a další akce v rámci souboru, jsme se rozhodli pasovat na VIP pilota souboru Bača,“ prozradila s úsměvem spoluorganizátorka.

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět