Jak je to se záchranou v I.A

04.06.2009 22:24

V poslední době se stále častěji setkávám s otázkou, jak je to se záchranou fotbalového "A" týmu SK Hrachovec v soutěži. Připravil jsem tedy následující rozbor aktuální situace.

Z 2. ligy padají dvě mužstva - HFK Olomouc a Fulnek, tím pádem půjde z divize sk. E a D šest mužstev. Jen pro vysvětlení, ČMFS slučuje pět divizí, z toho tři české a dvě moravské, které spadají k nám a to je klíč k sestupu z I.A resp. I.B třídy. Pro nás je důležité, že z divize sk. E se zachránily Napajedla, která spadají do KFS Zlín, ve kterém hraje i SK Hrachovec. Ve sk. E jsou na spadnutí Bystřice pod Hostýnem a Velké Karlovice a v případě sestupu by spadli do župního přeboru KFS Zlín, to znamená k nám. Pro vysvětlení - pokud by spadly Napajedla, Velké Karlovice a Bystřice pod Hostýnem, což by byla nejhorší varianta, padalo by z I.A třídy pět mužstev. To by znamenalo, že by spadla Lhota u Vsetína a Valašská Bystřice, plus dvě mužstva ze sk. A a třetí mužstvo z menším bodovým ziskem. Tato varianta již nepřipadá v úvahu.

Podle situace, která je po 28. kole divize D a E, spadnou Frenštát (ten je již jistý) a dva z trojice Velké Karlovice, Hranice a Bystřice pod Hostýnem. Opět pro vysvětlení, pokud spadnou Karlovice a Bystřice, půjdou z I.A čtyři týmy. To znamená Lhota u Vsetína a Valašská Bystřice. Kdyby se ovšem jeden z kandidátů sestupu (Velké Karlovice a Bystřice pod Hostýnem) zachránil, spadly by Hranice do KFS Olomouc a z I.A  by šly jen tři mužstva, což znamená, že by se jeden z uchazečů,tedy Lhota u Vsetína nebo Valašská Bystřice, zachránil. Ovšem pozor! Vyhráno ještě nemá ani SK Hrachovec, který potřebuje uhrát ještě čtyři body pro záchranu v I.A pro sezonu 2009-2010.

Snad jsem to vysvětlil dobře a kdo to nepochopí, může mi osobně zavolat. Popřípadě přijďte všichni v sobotu na fotbal, tam to vysvětlím všem zájemcům osobně.

 

(DuJ) 

—————

Zpět