Kabeláč slavil návrat třemi body

25.08.2009 21:09

Náš "A" tým, po povedeném zápase s Vlachovicemi, chtěl jasně doma potvrdit dobrý výkon a bodovat i s Hutiskem. To ale i přes velké posílení v útoku i obraně vyšlo zatím v podzimní části sezóny naprázdno. Věděli jsme již předem, že nenastoupí zraněný Michal Cahlík a Peři, který sbíral plusové body na dovolené s přítelkyní a k překvapení všech zůstal na lavičce Konvičný Martin, který se raději věnoval volejbalovému turnaji, než aby se přišel rozcvičit. Na štěstí pro náš tým, se hlásil uzdravený Petr Kabeláč, který zasáhl naposledy do hry v květnu ve Valašské Bystřici.

Do zápasu náš tým vstoupil aktivně a již od prvních minut jsme si vytvářeli šance. Po pěkném uvolnění Adamíka neumístil ukázkový centr mezi tyče Libor Vrána a totéž se nepovedlo ani Radkovi Vaiglovi. Hosté se dostali do první šance až ve 38. minutě, ale po hlavičce vysoko nad vlastně dali na jevo, v jaké psychické pohodě přijeli. Za zmínku stojí ještě uvolnění Adamíka, který hrál netradičně na pravé straně zálohy, ale jeho zakončení bylo stejně mizerné, stejně jako zakončení hostujícího Maruchniče, před kterým se po naší hruhé chybě objevila prázdná brána Ládik aVaigla. Závěr poločasu se již dohrával za pěkného deště, který vyprovodil domů i pár diváků.

Druhá půlka pro nás začala pohádkově a to, když Libor Vrána vysunul nádhernou uličkou Petra Kabeláče a ten po kličce na gólmana trefil z ostrého úhlu mezi dvě tyče - 1:0. Hosté reklamovali postavení mimo hru, ale i diváci z Hutiska dali za pravdu asistentu na pomezí a své hráče šťavnatě upozorňovali, ať raději začnou hrát fotbal. Od té doby si naši hráči vytvářeli více šancí a byli u balonu i v osobních soubojích rychlejší a bylo vidět, že jdou za vítězstvím. Proti tomu hosté z Hutiska propadali do větších depresí a zmohli se pouze na hrubé fauly, urážky rozhodčího, který pravda podal slabší výkon a nadávky spoluhráčům i protihráčům. Fotbal na mokrém terénu měl rychlejší spád a přibývalo i více soubojů a nepřesností. Naši hráči se více soustředili na obranu a udržení hubeného vítězství a dopustili se jen jedné chybky, když pustili do zakončení hostujícího hráče, který z deseti metrů naštěstí minul Ladíkovu svatyni.

Vítězství našich barev bylo zasloužené a taktika, se kterou jsme šli do zápasu, jsme do puntíku splnili. Osobní bránění Maruchniče Radkem Vaiglem a pokrytí středu hřiště Markem Ježem se nám, tak jako ve Vlachovicich osvědčilo. Pochvalu ale zaslouží celý tým.

Závěrečné oslavy výhry a narozenin Marka Ježe se protáhly a výbor SK Hrachovec zvažuje, zda by kabiny neměly být povýšeny na ubytovnu. 

SK Hrachovec „A“ : Sokol Hutisko–Solanec – 1:0

Sestava:

Vaigl Vladimír, Tvarůžek Jiří, Mičkal Lubomír, Kabeláč Petr, Jež Marek, Kundrát Radek, Adamík Radek, Vaigl Radek, Vrána Libor, Vaigl Martin, Matůš Radek, Konvičný Martin, Vaigl Jan, Fabián Martin

Rozhodčí:

Skalický Libor, Kneisl Zdeněk, Rovenský Jan, delegát svazu – Juřica Karel

 

(RaV, PeM)

 

Hodnocení trenéra:

 

Vaigl Vladimír

hosté jej dnes moc neprověřili, k čistému kontu mu pomohla i dobře organizovaná obrana, všechny situace vyřešil bez vážnějších problémů

 

Tvarůžek Jiří

první poločas na pravém beku odvedl dobrou práci bez chyb, v 55. minutě se přesunul na levý kraj zálohy a několikrát nebezpečně vyrazil na zteč soupeřovy brány

 

Mičkal Lubomír

řídil zase skvěle obrannou čtyřku a má podíl na tom, že jsme neinkasovali žádnou branku, je lepší vyhrát 1:0 než 2:1 nebo 3:2

 

Kundrát Radek

další pes obranář, na kterého si soupeř nepřišel, dnes se nedostal ke střele hlavou ze standardní situace, ze které vždy hrozí brankou

 

Vaigl Martin

v prvním poločase trošičku zaspal a soupeř nás jednou ohrozil, jinak velmi pracovitý, vybojoval mnoho míčů

 

Adamík Radek

nastoupil netradičně na místě pravé zálohy, bojoval a už v 5. minutě předložil Liborovi krásný balón, celý poločas hrál výborně, získal několik míčů, dnes tomu chyběla jenom branka a tu by si zasloužil, řekl si o střídání z rodinných důvodů, jinak by na hřišti vydržel až do konce

 

Jež Marek

dnes nebyl tolik viditelný, nějaký míč ztratil, ale odvedl dobrou práci

 

Vaigl Radek

udělal pro tým hodně špinavé práce a to je výbornou vizitkou, Maruchnič jej nepřehrál a jeho zásluhou záloha Hutiska nefungovala, dnes nejlepší hráč

 

Matůš Radek

má podíl na jediné chybě v prvním poločasu, kterou spolu s Martinem udělali, ale jinak makal pro tým

 

Kabeláč Petr

rozhodl utkání, platný svými zkušenostmi a gól z nulového úhlu byl parádní, nebylo na něm vidět, že dlouho nehrál a týmu má stále co dát

 

Vrána Libor

i když se neprosadil, jeho střely jen těsně míjely cíl, soupeři už o něm ví a tak je dost hlídaný, ale mají s ním těžkou práci, dnes dvorní nahrávač

 

Vaigl Jan

po blamáži v Ratiboři dnes bojoval a chtěl se ukázat, odchází do Valašského Meziříčí, ale mám obavu, že bude hrát jen za umělé béčko, kde se jeho růst pozastaví, mohl klidně zůstat trénovat s „A“ týmem a zůstat hrát v I.A, kde je kvalita daleko vyšší než v I.B, možná se ale mýlím a do divize se dostane, ale na rovinu říkám, že se bude plácat jen na umělé trávě, škoda, z I.A je do divize blíže než z umělky, přesto přeju hodně štěstí

 

Konvičný Martin

bohužel pro mnohé bylo nepochopitelné, že tak kvalitní hráč nehrál v základu, trenér se tak rozhodl proto, že Martin přišel pozdě na taktickou poradu, bylo to tvrdé řešení i s rizikem ztráty bodů, ale tým má být pohromadě v šatně hodinu před zápasem a ne 32 minut před utkáním, tak jak se to podařilo jemu, Martin šel do hry na začátku druhého poločasu a hned se zapojil do zápasu, jako by se nic nedělo

 

Fabian Martin

dnes nehodnocen

taktické střídání, na které jsem ho dnes použil, mu dnes neumožnilo, aby něco ukázal

 

Už v příštím kole posílí náš tým Miroslav Sovák z Valašského Meziříčí a Zimek Marian. Dohodnutý je i Stanislav Kliment z 1.FC Mank (Austria), ale v jeho případě stále čekáme na transfer z Rakouského fotbalového svazu.

 

—————

Zpět