Každá série jednou končí

10.11.2009 13:46

V přímém souboji o čelo III. třídy přišel náš tým o skvělou šňůru osmi výher a navíc přezimuje až na "druhém" místě. Porážka to byla hodně krutá a zasloužili jsme si minimálně bod. Hráči ale odcházeli po závěrečném hvizdu ze hřiště se vztyčenou hlavou. Sami domácí sportovně uznali, že vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým.

První půle byla jasně v naši režii a Police se vzmohly pouze na odkopávání míčů co nejdále od své brány. Nás, jak se později ukázalo, srazily neproměněné šance. V takových utkáních častokrát rozhoduje první branka. Do dvacáté minuty se hrálo výhradně na domácí bránu. Po Rendově rohu hlavičkoval z pěti metrů Staňa Volek nad. Po centru Peřiho a hlavě Honzy Skalky vykopával obránce z brankové čáry. Po dalším dobře zahraném rohu chyběly Košovi centimetry. V další šanci se ocitnul Peři, ale jeho levačce chyběla přesnost. Po faulu na Michala Cahlíka trefil Renda pouze zeď a střele mladšího z Cahlíků zabránil v cestě do sítě reflexivně gólman Polic. Další střela Peřiho šla nad, stejně jako přímák Petra Markla. Police za celý první poločas Brzdu neohrozily.

Jenže hned po obrátce si obrana nepočínala důrazně a inkasovali jsme velice lacinou branku, která zcela otočila vývoj utkání. Neuplynulo snad ani pět minut, když Brzda neudržel centrovaný míč a dostali jsme ještě lacinější gól než ten první. Soupeř ožil, ale Hrachovec zápas nevypustil a dál si vytvářel šance. Jenže proměnit je nám nebylo dáno. Po cetru Rendy orazítkoval Michal Cahlík břevno. Po hodině hry Peří krásně zasekl, ale jeho střela z deseti metrů šla znovu nad. Při několika závarech před domácí bránou se balón nepodařilo dotlačit do sítě. V 80. Minutě byl definitívní konec. Po střele z hranice pokutového území Hrachovec inkasoval třetí branku. I za tohoto stavu chtěla rezerva pořád hrát fotbal a podařilo se jí snížit po nepovedeném centru Mattyho.

Prohráli jsme, ale se ctí a ostudu jsme Hrachovci rozhodně neudělali. Takový je fotbal, hraje se na góly a těch dal soupeř víc.

Police : SK Hrachovec "B" - 3:1 (0:0)     branku vstřelil Radek Matůš

Sestava:

Brázdil – Markl (Vašát), Košárek, Volek, Janošek T. – Skalka (Matůš), Cahlík M., Konvičný Zb. (Fabian), Melichařík - Janošek R., Cahlík P.

 

Chtěl bych klukům poděkovat za předvedené výkony a přístup k utkání. O přístupu k tréninku si udělá obrázek každý sám. Jsem přesvědčený, že toto mužstvo má na víc než "druhý flek" a i soupeři už o nás ví. Několikrát jste mě jako mužstvo přesvědčili, že umíme otočit výsledek, i když prohráváme, že leckdy přehrajeme i jednostraného sudího nebo dovezeme v jedenácti lidech tři body z horké půdy. Navíc "naše navlékání korálků" trvalo dva měsíce a to už nemůže být náhoda. Díky borci!

                                                               Renda

 

 (ReJ, PeM)

—————

Zpět