Krize snižuje ceny zakázek

06.04.2009 22:44

Příznivějších cen nyní dosahuje zdejší radnice při výběru dodavatelů investičních akcí. „Stavební firmy ve snaze získat zakázku a čelit ekonomické recesi znatelně slevily ze svých finančních požadavků,“ domnívá se vedoucí odboru komunálních služeb Václav Chajdrna.
„Je to také důsledek nové vnitřní směrnice o zadávání veřejných zakázek,“ doplňuje starosta Jiří Částečka. „Do výběrových řízení se může přihlásit kterákoli firma, výzvy k podání nabídek zveřejňujeme na internetu. Na druhé straně jsme se rozhodli jít nad rámec příslušného zákona a zpřísnili podmínky výběru, abychom zakázky svěřili opravdu těm nejlepším.“


Kupříkladu náklady na rekonstrukci chodníku v Hrachovci se při výběrovém řízení podařilo snížit z předpokládaných 13 milionů na 10 milionů korun.

Obdobně oprava chodníku mezi ulicemi Hřbitovní a Hranická přijde město na 1,2 namísto 1,9 milionu korun. Prostředky, které se výběrovými řízeními podaří ušetřit, hodlá radnice investovat do rekonstrukce chodníků a oprav kanalizační sítě.

 

Zpravodaj LIVE: Krize snižuje ceny zakázek

—————

Zpět