Město protká síť cyklostezek

15.03.2009 20:14

Po nové cyklostezce se za rok budou moci projet obyvatelé a návštěvníci našeho města. „Podepsal jsem smlouvu o dílo s místní firmou Alpine. Akce má být dokončena v květnu příštího roku,“ informoval dnes starosta Jiří Částečka.

Jedenáct kilometrů dlouhý úsek bude součástí regionální cyklostezky Bečva, vedoucí ze Vsetína na Rožnovsko. „Náš úsek povede od hranic s obcí Jarcová do místní části Hrachovec, sousedící s obcí Zašová,“ upřesnil starosta.

Asfaltový povrch bude vhodný nejen pro cyklisty, nýbrž i pro skateboardisty a in-line bruslaře. Součástí cyklostezky bude lávka, jež překlene Rožnovskou Bečvu u sportovišť ve čtvrti Kouty. „Lávka na tomto místě stála už dříve, v roce 1997 ji ale vzala velká voda,“ připomněl Jiří Částečka. Celkové náklady budou činit 49 milionů korun. Z toho 42 miliony připadnou na dotaci z evropských fondů, zbytek vynaloží město z vlastního rozpočtu.

Kromě této „páteřní“ upírá radnice pozornost k cyklostezkám místního významu. „Během tří týdnů bude zpracována jejich studie, která stanoví výchozí a cílové body na cestě do zaměstnání, školy nebo za sportem,“ říká starosta. Ke studii se následně bude přihlížet při opravách chodníků a vozovek, kde jednotlivé úseky cyklostezek budou zahrnuty. Mimo to hodlá město investovat do cíleného budování cyklostezek. „Ročně bychom na tento účel mohli vyčlenit 5 milionů korun,“ odhaduje starosta. „O další prostředky lze požádat Státní fond dopravní infrastruktury, který budování cyklostezek finančně podporuje.“

 

Zpravodaj LIVE

—————

Zpět